Tour de Pologne. Zobacz trasę wyścigu i zmiany w organizacji ruchu

Już za niecałe dwa tygodnie, w niedzielę 15 sierpnia na terenie Zabrza rozpocznie się VII etap wyścigu Tour de Pologne. Trasa wyścigu będzie przebiegała inaczej niż w poprzednich latach.

Tour de pologne zabrze

Start został zaplanowany na godzinę 14:50. Wyścig rozpocznie się od przejazdu honorowego z ulicy Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla i dalej ulicami: Gen. de Gaulle’a – Korfantego do skrzyżowania z Gdańską, gdzie na rondzie nastąpi nawrót peletonu i jazda z powrotem Korfantego – Gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską.

W ciągu ulicy Makoszowskiej w rejonie dawnej Koksowni Makoszowy o godz. 15:10 nastąpi start ostry wyścigu, który następnie przejedzie ulicą Legnicką w kierunku Przyszowic. W tym dniu wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • W godzinach 6:30 - 19:00 całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Roosevelta na odcinku od ronda przy Piłsudskiego do skrzyżowania z Damrota. Objazd zamkniętego odcinka ulicy Roosevelta będzie się odbywał w obydwu kierunkach ulicami: Damrota - Olimpijską – Piłsudskiego.
  • W ciągu ulicy Damrota na odcinku od skrzyżowania z Roosevelta do skrzyżowania z Chłopską zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku).

Na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14:50 - 15:20) będzie następowało krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdowej i na skrzyżowaniach z nią połączonych. Kierowanie ruchem będzie prowadzone przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz osoby do tego uprawnione.

Trasa 78 Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze.

czytaj więcej:

Górnik Zabrze

Wielki Ruch czy Wielki Górnik? Co mówi frekwencja

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze

Górnik wraca do gry. A klub przygotował licytację dla WOŚP

Kks kalisz gornik zabrze pp

W lidze z górki, w pucharze klapa. Wstydliwa wpadka Górnika

Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych

Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych w Zabrzu

Jakub Seemann jpg

14-latek z Zabrza szachowym mistrzem Europy

Szymanek 1536x1024

Górnik Zabrze ma nowego szefa. Kim jest Arkadiusz Szymanek?

FOTO14

Górnik z Bułgarami na remis. Obiecująca postawa młodzieży