Top 5 tanich tabletów do nauki – jaki kupić?

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się coraz większymi krokami. Zatem to już ostatni dzwonek, aby wasze dzieci skompletowały szkolną wyprawkę. Oprócz zeszytów i artykułów szkolnych z pewnością warto rozważyć zakup urządzeń takich, jak tablet, który może zostać wykorzystany do nauki. Niestety, na rynku jest całkiem sporo modeli, co nie ułatwia decyzji. Zatem jak znaleźć ideał i to w przyzwoitej cenie? Podpowiadamy.

Zdjęcie główne matrix media

TOP 1: SAMSUNG Galaxy TAB A7 SM-T505

SAMSUNG Galaxy TAB A7 SM-T505 to tablet, który może pochwalić się ciekawym designem. Cienka konstrukcja (grubość 7 mm) w połączeniu z małą wagą (477 g) sprawia, że to urządzenie idealnie nadaje się do nauki, a metaliczne wykończenie, naprawdę cieszy oko. Urządzenie posiada ośmiordzeniowy procesor i 3 GB pamięci RAM i aż 32 GB wbudowanej pamięci. Takie połączenie zapewnia ciągłość pracy.

- Zastosowano tu dynamiczny wyświetlacz o wymiarze 10.4 cali. Sprawia on, że wszelkie treści są czytelne, a filmy się nie zacinają. Dźwięk także daje radę. Tablet posiada poczwórne głośniki i Dolby Atmos. Co w efekcie sprawia, że jakość dźwięku przestrzennego nie mogłaby być lepsza. Z kolei tryb Dark to przydatna funkcja, która pozwala odpocząć oczom przy dziennym czy sztucznym oświetleniu – wylicza Adam Wysocki, Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl
SAMSUNG Galaxy TAB A7 SM-T505


Warto podkreślić, że tablet SAMSUNG Galaxy TAB A7 SM-T505 może pochwalić się baterią o pojemności 7040 mAh. W efekcie użytkownik może korzystać z urządzenia prawie przez cały dzień. Gdy bateria będzie na wyczerpaniu, szybkie ładowanie 15 W przywróci mu wszystkie kreski baterii! Tablet Samsunga posiada szereg przydatnych funkcji, ale ta która może przydać się waszym pociechom – Samsung Kids, dostępna w opcjach Quick Panel to idealne narzędzie do nauki jak i zabawy.

TOP 2: SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite SM-T225

SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite SM-T225 to kolejny tablet, zaprojektowany przez koreańskiego giganta, który doskonale sprawdzi się jako narzędzie do nauki. Ten model posiada nieco mniejszy wyświetlacz (8,7 cali), lecz pamięć wbudowana i pamięć RAM jest taka sama, jak w SAMSUNG Galaxy TAB A7 SM-T505. Zatem co wyróżnia wersję Lite? To wyświetlacz, który zajmuje praktycznie całą powierzchnię urządzenia. Dodatkowo jest kompaktowy, czyli można na nim pracować przez wiele, długich godzin.

- To jeden z najchętniej kupowanych tabletów w naszym sklepie z myślą o dzieciach. Jego dużym atutem są wymiary i waga – tylko tylko 371 g. Może do więc swobodnie zabierać ze sobą do szkoły. Jego menu zostało opracowane w oparciu o gesty i właśnie dlatego jest dziecinnie prosty w obsłudze - podkreśla Adam Wysocki z www.matrixmedia.pl.

Jeżeli chodzi o pracę urządzenia, to tablet SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite SM-T225 posiada baterię o pojemności 5100 mAh, czyli wasze pociechy mogą korzystać z urządzenia przez wiele godzin. A co z aparatem? Ten model posiada aparat główny o rozdzielczości 8 Mpix oraz aparat przedni o rozdzielczości 2 Mpix.

SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite SM-T225

Tu także można znaleźć szereg przydatnych funkcji, ale ta która może przydać się waszym pociechom to Samsung Kids. Znajdziecie ją w opcjach Quick Panel. Jest do idealne narzędzie do rozrywki, ale i nauki.

TOP 3: SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite SM-T220

SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite SM-T220 to kolejne urządzenie, zaprojektowane przez markę Samsung. Urządzenie posiada 8.7 calowy wyświetlacz, a także wąskie ramki. Tym samym, przeglądane treści na urządzeniu są czytelne i nie męczą wzroku.

- Urządzenie jest niezwykle lekkie (371 g), a ergonomiczne kształty sprawią, że ten tablet zmieści się zarówno do torebki, jak i szkolnego plecaka – zaznacza Adam Wysocki, Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

Samsung również w tym modelu, zdecydował się na intuicyjne sterowanie za pomocą gestu. Nie da się ukryć, że taka funkcja jest bardzo przydatna. SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite SM-T220 posiada dwa aparaty fotograficzne:

  • główny (8 Mpix)
  • przedni (2 Mpix)

Co w połączeniu z pamięcią RAM – 3GB i wbudowaną – 32 GB, sprawia, że wasze dzieci mogą robić zdjęcia i przechowywać je bezpośrednio w tablecie. Urządzenie posiada szereg przydatnych funkcji, ale ta która może przydać się waszym pociechom to właśnie Samsung Kids. Gdzie ją znaleźć? A no, w opcjach Quick Panel. Do czego służy? Do nauki i oczywiście zabawy w najlepszym wydaniu.

TOP 4: Samsung Galaxy Tab S6 Lite SM-P613

Samsung Galaxy Tab S6 Lite SM-P613 to kolejne urządzenie, które z pewnością świetnie nada się do nauki. Samsung Galaxy Tab S6 Lite SM-P613 posiada 10.4 wyświetlacz. Taki rozmiar w zupełności wystarczy do tworzenia notatek, spisywania pomysłów i to przy pomocy rysika S Pen, który znajduje się w zestawie. Funkcja DeX sprawia, że z tabletu można korzystać tak, jak z prywatnego komputera.

- Ergonomiczne wymiary w połączeniu z małą wagą sprawiają, że urządzenie zmieści się do szkolnego plecaka czy torby na ramię. Samsung Galaxy Tab S6 Lite SM-P613 pozwala na udostępnianie ekranu, co jest niezwykle przydatne podczas prowadzenia lekcji - mówi Adam Wysocki z www.matrixmedia.pl.

TOP 5: SAMSUNG Galaxy TAB A8 SM-X205

SAMSUNG Galaxy TAB A8 SM-X205 może pochwalić się 10.5” wyświetlaczem. W porównaniu do innych modeli to urządzenie posiada nieco większą pamięć RAM – 4 GB i pamięć wbudowaną 64 GB, a także pojemność baterii 7040 mAh.

SAMSUNG Galaxy TAB A8 SM-X205
- Płynność obrazu w połączeniu z dźwiękiem w najlepszym wydaniu (tzn. dźwięk przestrzenny Dolby Atmos) sprawiają, że tablet to idealne narzędzie do nauki jak i rozrywki – podkreśla Adam Wysocki.

SAMSUNG Galaxy TAB A8 SM-X205 został wyposażony w funkcję rejestratora ekranu, która ułatwia nagrywanie lekcji online. Dodatkowo urządzenie pozwala pracować w kilku oknach jednocześnie. Sterowanie jest dziecinnie proste.