To jedna z bardziej prestiżowych imprez tenisowych w Polsce. Pula nagród to 70 000

05 uniwersalny 1200x770

W dniach 19 - 25 czerwca br. na terenie kortów tenisowych w Gliwicach przy ulicy Kosynierów odbędą się jubileuszowe 90. Mistrzostwa Polski w Tenisie

– Fundacja Radan Gliwice Open 2016.

Jest to jedna z bardziej prestiżowych imprez tenisowych w Polsce wyłaniająca Mistrzów Polski. Turniej organizowany przez Fundację Radan oraz Miasto Gliwice już po raz szósty, cieszą się dużym zainteresowaniem. Utalentowanych zawodników notowanych w rankingach WTA oraz ATP, przyciąga do Gliwic nie tylko pula nagród, która w tym roku jest najwyższa w historii Mistrzostw Polski tj.: 70 tyś. złotych, ale również profesjonalna organizacja, wspaniała atmosfera oraz sportowa rywalizacja na wysokim poziomie, która dostarcza zgromadzonej publiczności wielu emocji.

Program

Na przestrzeni tygodnia trwania imprezy rozegrane zostaną mecze kobiet i mężczyzn w grze pojedynczej i podwójnej oraz w grze mieszanej. Podczas trwania całego turnieju korty odwiedza około 1 tyś widzów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród dzieci i młodzieży, kto wie może przyszłych Mistrzów Polski.

Poza turniejem głównym organizatorzy przewidzieli wiele imprez towarzyszących. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli dziennikarze oraz dzieci w specjalnie dla nich dedykowanych turniejach. Ciekawie zapowiada się również rywalizacja deblowa zorganizowana dla gości Mistrzostw.

Niewątpliwie wydarzenie to w pozytywny sposób przyczyni się do promocji zarówno sportu jakim jest tenis, jak i naszego regionu, w tym Miasta Gliwice, które jest gospodarzem turnieju. Zachęcamy do śledzenia wyników turniejowych na żywo, bezpośrednio na obiekcie. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

plakat-tenis 2016

czytaj więcej:

Tomasz Strząbała nowym trenerem Górnika

Górnik Zabrze z nowym trenerem, są też nowi zawodnicy

Lentner roman gornik zabrze

Złe wieści z Berlina. Legenda Górnika Zabrze ciężko choruje

Podolski legia

Kibice Legii próbowali obrazić Podolskiego, ale pogubili się

IMG 5918

Górnik pożegnał Turcję remisem. Strzelił Podolski

Tour de pologne

W niedzielę Tour de Pologne. Pamiętaj o...

Regaty009

Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty...

Lodowisko gliwice

Pora na piruety - lodowisko otwarte! Zniżki dla...