Takiego weekendu nie było od lat. Żadnego wypadku i tylko pięciu zatrzymanych kierowców. Policja podsumowała działania związane z dniem Wszystkich Świętych

Policja zatrzymała pięć osób, które siadły za kółkiem pod wpływem alkoholu. Na szczęście na ulicach Zabrza od 28 października do 1 listopada nie doszło do żadnego wypadku.

Policja Zabrze
Policja Zabrze Wszystkich Świętych

Zabrzańscy policjanci podsumowali działania związane z dniem Wszystkich Świętych; ich zdaniem przełom października i listopada był jednym z najbezpieczniejszych od wielu lat. Od 28 października do 1 listopada nie doszło bowiem w mieście do żadnego wypadku. Odnotowano wprawdzie do 37 kolizji, jednak ta liczba i tak jest niższa od liczby zdarzeń, do których dochodzi w Zabrzu na co dzień. Zapewne ma to związek z tym, że na kierowców czekało w tym roku wyraźnie mniej utrudnień. Ale nie tylko.

W rejonach cmentarzy zorganizowano dodatkowe parkingi, a łącznie cztery świąteczne dni spowodowały, że liczba odwiedzających nekropolie w jednym czasie znacznie się zmniejszyła w stosunku do lat, kiedy dzień Wszystkich Świętych był jedynym wolnym dniem w ciągu pracującego tygodnia – wyjaśniają zabrzańscy policjanci.

Dodajmy, że od 28 października do 1 listopada policja zatrzymała pięć osób, które prowadziły pod wpływem alkoholu.