Takiego sklepu jeszcze nie było w Bytomiu. W mieście otwarto nowy market

Bytom zdominowany jest przez markety zagranicznych sieci, jednak na lokalnym rynku pojawiła się zupełnie nowa forma działalności polskiego producenta tj. Grupy BZK i należącej do niej Firmy Bakoma. Grupa uruchomiła przy ulicy Wytrwałych swój pierwszy sklep firmowy w naszym mieście.

Bakoma Sklep Firmowy Bytom

Bytom jest kolejnym miastem gdzie Bakoma uruchomiła taki obiekt. Firma lokuje takie placówki w pobliżu należących do niej centrów dystrybucji. Bytom wybrano ze względu na bliskość magazynów w Będzinie i Gliwicach, natomiast budynek przy ul. Wytrwałych wynajęto z uwagi na niskie nasycenie obiektami handlowymi w najbliższej okolicy. W ten sposób uzupełniono ofertę handlową dzielnicy, w której do tej pory funkcjonował tylko jeden dyskont spożywczy, a mieszkańcy nie mieli żadnej alternatywy w swoim sąsiedztwie.

Chociaż marka Bakoma jest znana głównie za sprawą przetworów mlecznych, to w bytomskim sklepie klienci mogą znaleźć pełen asortyment produktów spożywczych zarówno z Grupy BZK (Polskie Młyny, Komagra, Bioagra, BZK-Alco, Bakoma-Bis), jak i innych producentów. Na powierzchni ponad 400 mkw. dostępne są obok różnorodnego nabiału m.in. owoce i warzywa, świeżo wypiekane pieczywo, napoje, słodycze, mięso, a także artykuły przemysłowe. Wiele z tych produktów jest oferowanych w promocyjnych cenach, a klienci mogą dowiedzieć się o nich z gazetek reklamowych. Można tez nabyć unikalne produkty wytwarzane z krajowych surowców, które dopiero wchodzą na rynek.

​Bakoma i Grupa BZK – 100% polskiego kapitału

Tak jak wspomniano, Bakoma jest częścią dużego holdingu o w pełni polskim kapitale. Firmy wchodzące w jego skład produkują m.in. wyroby rybne i zbożowe, nabiał, czy alkohol – przez to też ponad połowa asortymentu bytomskiego sklepu pochodzi z produkcji własnej. To jedyne miejsce na Śląsku, gdzie dostępne są absolutnie wszystkie produkty grupy BZK, można tam więc znaleźć artykuły, które ciężko dostać w innych placówkach handlowych obecnych na polskim rynku. Można też stać się beneficjentem autorskich promocji producenta.

Oprócz sprzedaży detalicznej, market na Bobrku będzie też uzupełniał działalność hurtową grupy BZK. W fazie przygotowywania są nowe kanały dystrybucji, których ważnym elementem będą sklepy firmowe. Bakoma planuje ich uruchomienie w połowie bieżącego roku.

​Godziny otwarcia Sklepu Firmowego Bakoma w Bytomiu

Sklep firmowy Bakoma przy ul. Wytrwałych 1 jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00 - 20:00.