Sześć aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów? 30-latka z Zabrza znów siadła za kółkiem

Miała sześć aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mimo to 30-latka z Zabrza znów usiadła za kółkiem. Została zatrzymana na ulicy Matejki.

Fot. Policja Zabrze
Policjanci podczas kontroli drogowej

W sobotę po godzinie 13.00 na ulicy Matejki w policjanci z wydziału ruchu drogowego zabrzańskiej komendy zatrzymali do kontroli 30-letnią mieszkankę Zabrza. Jak się szybko okazało, kobieta miała sześć aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, a wszystkie zostały wydane w ciągu ostatniego roku i obowiązywały do czerwca 2028 roku!

Jak podkreślają policjanci, dzięki codziennym kontrolom z ruchu drogowego „eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub jak w tym przypadku orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko”. – Przykład ten pokazuje, jak niezwykle ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych – zaznaczają w komendzie.

Jednocześnie policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem pomimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja zabrze

Może Cię zainteresować:

Inwestowanie w internecie? Ofiarą oszustów padła 76-letnia zabrzanka, która straciła sporo pieniędzy. „Oszuści podszywają się pod brokerów finansowych oferując wielkie zyski”

Autor: Redakcja

08/11/2023

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 17 latkę z Wrocławia1 jpg

Może Cię zainteresować:

Oszustwo metodą „na lekarza”. Policjanci zatrzymali 17-latkę z Wrocławia, kiedy odebrała pieniądze i biżuterię od oszukanych zabrzanek

Autor: Redakcja

26/10/2023