Szachowy geniusz z Zabrza. Antek Radzimski znowu najlepszy!

Antek Radzimski z Zabrza został złotym (w swoim roczniku) i brązowym (w roczniku starszym) medalistą Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich!

Antek Radzimski

Antek ma 8 lat. Szachy pojawiły się w grudniu 2018. W marcu 2019 zaczęły się na poważnie. Szkółka szachowa, trenerzy, ćwiczenia i pierwsze zawody. Pomimo młodego wieku wszedł w profesjonalny sport z niezłym przytupem, po około 6 miesiącach profesjonalnego grania zdobył m.in. Ogólnopolskie Mistrzostwo Szkół i Przedszkoli klas 1 zadziwiając szachowe środowisko. Zajął też 1. miejsce w Mistrzostwa Polski Juniorów i w Indywidualnych Mistrzostwa Ślaska Juniorów w Szachach Klasycznych.


Pomysł gry w szachy zrodził się w głowie taty, jako alternatywa do piłki nożnej. Tak na wszelki wypadek. Lecz jak to z wypadkami bywa, ich skutki są nieprzewidywalne. I bardzo szybko okazało się, że szachy pochłonęły Antka. Chłopca, który ma supermoc - zespół Aspergera. I choć ta przyjaźń nie jest bezbolesna, bo porażki bolą, są łzy, chwile zwątpienia, to zawsze po jakimś czasie Antek wraca i pyta: "kiedy gramy?"

Antek ma 8 lat i jest na początku dynamicznej kariery szachowej. Z pierwszymi zwycięstwami i u początku analizowania partii wielkich mistrzów. Choć to dopiero początek, to już czuć, że jest o co walczyć i że warto to robić. Bo w grze Antka jest uczucie i wola walki, i potencjał, który wyczuwają tu i tam.

Zachęcamy do wsparcia Antka: https://patronite.pl/antekradz...