Świetny debiut za sterami bolidu. East Fortune Heat 2015

Silesian Greenpower
Zespół Silesian Greenpower kolejny raz udowodnił swoją świetną formę. 6 września br. wyścig na torze East Fortune ukończyli na drugim i czwartym miejscu. Dodatkowo ekipa została wyróżniona nagrodą Spirit of Greenpower. Debiutująca Karolina Rzepiela finiszowała na II pozycji, ustanawiając rekordowy czas przejazdu jednego okrążenia - 5. kółko Bullet I przejechał w 2min 10s z prędkością 50,7 km/h. Natomiast Daria Macha, prowadząca Bullet II, zajęła 4. miejsce. Gratulujemy! silesian Zespół Silesian Greenpower został stworzony w 2010 roku przez studentów trzech wydziałów Politechniki Śląskiej w Gliwicach: Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Mechanicznego Technologicznego. Mają na swoim koncie sporo osiągnięć - nie tylko w wyścigach. Otrzymali m.in. wyróżnienie w konkursie Wojewody Śląskiego "Śląskie na 5" w kategorii Gospodarka, nagrodę "Zielony Czek 2011" przyznaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, są także laureatami projektu MNiSW „Generacja Przyszłości”.
zdjęcia: Silesian Greenpower