Strażnicy Ochrony Kolei uratowali życie kobiecie. Leżała związana w krzakach przy torowisku

Dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach otrzymał telefoniczną informację o osobie postronnej przebywającej na szlaku kolejowym Zabrze Makoszowy – Mizerów, która woła o pomoc. Funkcjonariusze SOK, którzy przybyli na miejsce uratowali życie kobiecie, która leżała skrępowana w krzakach przy torowisku. Kobieta została przetransportowana karetką do szpitala. Trwa śledztwo w sprawie.

Straż Ochrony Kolei
Straż Ochrony Kolei

We wtorek, 24 stycznia w godzinach nocnych dyżurny zmiany SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach został poinformowany przez dyspozytora Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach, że na szlaku kolejowym Zabrze Makoszowy – Mizerów przebywa osoba postronna, która woła o pomoc. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z posterunku w Gliwicach.

- Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi zauważyli leżącą w krzakach kobietę w pozycji embrionalnej ze związanymi sznurem rękami - informuje SOK. - Kobieta była mocno wystraszona i osłabiona, wręcz wycieńczona z widocznymi obrażeniami twarzy - dodaje.

Kobieta została przewieziona do szpitala

Z 60-letnią kobietą był z nią utrudniony kontakt, nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia i do czasu jej przyjazdu udzielali poszkodowanej pierwszej pomocy.

Poszkodowana została przetransportowana do Szpitala Miejskiego w Zabrzu. O sprawie poinformowano również Komendę Miejską Policji w Zabrzu, która wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Podpalenia aut w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Masowe podpalenia aut w Zabrzu. Straty oszacowano na ponad pół miliona złotych

Autor: Martyna Urban

22/11/2022