Ślonsko godka sprawdzianem dla szczypiornistów Górnika. Jak poradzili sobie podopieczni Marcina Lijewskiego i sam szkoleniowiec?

W antryju na byfyju stoi szolka pełno tyju. Albo: Widziołeś kaj jo położył mój gybis? Piłkarze ręczni zabrzańskiego Górnika zmierzyli się ze śląską godką. Jak im poszło?

FB/Górnik Zabrze
Marcin Lijewski

Szczypiorniści Górnika Zabrze z okazji niedawnej Barbórki zostali w klubie przepytani z kilku podstawowych zwrotów po śląsku. Co oznacza „Zjedz ta klapsznita i puć sam”, „Idemy na klachy”, „Z Sabiny je richtig fajno frela”? Ślonsko godko rozgryźć próbowali Bartłomiej Bis, Piotr Rutkowski, Dawid Molski, Sebastian Kaczor, Damian Przytuła oraz trener Marcin Lijewski.

Skąd ten pomysł? Zawodnicy i ich szkoleniowiec przyjechali do Zabrza z różnych stron Polski, a górnicze święto było dobrym pretekstem do tego, by sprawdzić, jak radzą sobie w nowym środowisku. Jak łatwo się domyślić, było sporo śmiechu, a efekt zobaczyć można na facebookowym profilu Górnika Zabrze, tutaj.

Na koniec szczypiorniści złożyli wszystkim hajerom życzenia „Drodzy Grubiorze, z okazji Waszego święta życza Wam tyle samo zjazdów, co wyjazdów…i oczywiście, żeby najświętsza Barbara miała Was zawsze w swojej opiece…Szczęść Boże!”.

Mecz z Azotami Puławy

Przypomnijmy, że w sobotę, 11 grudnia, czwarty w tabeli PGNiG Superligi Górnik Zabrze zagra na własnym parkiecie z trzecią aktualnie drużyną rozgrywek, Azotami Puławy. Mecz rozpocznie się o godzinie 13.15.

czytaj więcej:

Lukas Podolski był najlepszym zawodnikiem w meczu Górnik Zabrze - Cracovia

Podolski w formie, więc Górnik wygrywa. Cracovia rozbita

Nie żyje Jan Gomola

Górnik Zabrze stracił legendę. Nie żyje Jan Gomola

IMG 5918

Górnik pożegnał Turcję remisem. Strzelił Podolski

Pilka reczna

Piłkarze ręczni z Zabrza zagrają w mistrzostwach Europy!

271518794 4815347385192818 340974669437563736 n

Dzień testów w Zabrzu. Górnik rozpoczął przygotowania

Lukas Podolski strzelił przepięknego gola

Kosmiczny gol Podolskiego. Górnik zrobił to, co musiał

Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawa

Podolski w końcu się przełamał! Górnik pogrążył Legię