Ślonsko godka sprawdzianem dla szczypiornistów Górnika. Jak poradzili sobie podopieczni Marcina Lijewskiego i sam szkoleniowiec?

W antryju na byfyju stoi szolka pełno tyju. Albo: Widziołeś kaj jo położył mój gybis? Piłkarze ręczni zabrzańskiego Górnika zmierzyli się ze śląską godką. Jak im poszło?

FB/Górnik Zabrze
Marcin Lijewski

Szczypiorniści Górnika Zabrze z okazji niedawnej Barbórki zostali w klubie przepytani z kilku podstawowych zwrotów po śląsku. Co oznacza „Zjedz ta klapsznita i puć sam”, „Idemy na klachy”, „Z Sabiny je richtig fajno frela”? Ślonsko godko rozgryźć próbowali Bartłomiej Bis, Piotr Rutkowski, Dawid Molski, Sebastian Kaczor, Damian Przytuła oraz trener Marcin Lijewski.

Skąd ten pomysł? Zawodnicy i ich szkoleniowiec przyjechali do Zabrza z różnych stron Polski, a górnicze święto było dobrym pretekstem do tego, by sprawdzić, jak radzą sobie w nowym środowisku. Jak łatwo się domyślić, było sporo śmiechu, a efekt zobaczyć można na facebookowym profilu Górnika Zabrze, tutaj.

Na koniec szczypiorniści złożyli wszystkim hajerom życzenia „Drodzy Grubiorze, z okazji Waszego święta życza Wam tyle samo zjazdów, co wyjazdów…i oczywiście, żeby najświętsza Barbara miała Was zawsze w swojej opiece…Szczęść Boże!”.

Mecz z Azotami Puławy

Przypomnijmy, że w sobotę, 11 grudnia, czwarty w tabeli PGNiG Superligi Górnik Zabrze zagra na własnym parkiecie z trzecią aktualnie drużyną rozgrywek, Azotami Puławy. Mecz rozpocznie się o godzinie 13.15.

czytaj więcej:

Marcin lijewski gornik zabrze

Tego się nikt nie spodziewał. Górnik Zabrze zwolnił trenera

Jakub Pinda

18-letni rozgrywający z Vive Kielce w Górniku

Gornik zabrze trening

Górnik Zabrze już ma plany na zimę. Będą zagraniczne wyjazdy

Podolski lukas

Lukas Podolski z nową "fuchą" w Niemczech

Turniej im Ernesta Pohla

Młodzi piłkarze Górnika wygrali turniej im. Ernesta Pohla

FOTO13

Górnik Zabrze wciąż niepokonany w Turcji

5fe9bb5d513c414f783dc3832edbca09

Czas na rewanż. Piast Gliwice vs Górnik Zabrze