Śląska delegacja wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii. Będzie współpraca polsko-niemiecka

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii. Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy tymi regionami. – To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku – mówi Jakub Chełstowski.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią. Jest on jedynym regionem Republiki Federalnej Niemiec, z którym Śląsk posiada formalną współpracę.

– Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej. Chcemy umocnić nasze relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczyć się od siebie nawzajem, korzystać ze swoich doświadczeń, szczególnie w zakresie transformacji. To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku, a dla naszych partnerów z Niemiec możliwość poznania naszych najmocniejszych stron i atutów – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

W pierwszym dniu wizyty delegacja, w skład której wchodzą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok, w Dusseldorfie spotkali się z Jakubem Wawrzyniakiem, konsulem generalnym RP. Delegacja wyjechała także do Centrum Ogniw Paliwowych w Duisburgu oraz przeprowadziła rozmowy z NRW Global Business. Doszło także do spotkania z dyrektorem zarządzającym Agencją Przyszłości Rewiru Reńskiego Bodo Middeldorfem, podczas którego prowadzili rozmowy na temat stworzenia struktur i rozwoju strategii w regionie transformacji.

czytaj więcej:

Zarzad wojewodztwa konferencja stadion slaski

Zarząd województwa podsumował półmetek kadencji

Sejm uchwalił nowelizację ustawy górniczej

Sejm uchwalił ustawę górniczą. Ile dopłacimy do wydobycia?

Europejskie Forum Przyszłości. Przed nami trzy dni emocjonujących debat

Europejskie Forum Przyszłości już niebawem. Sprawdź kiedy

Marszalek

Komitet Regionów docenił woj. śląskie za walkę...

Wieczorek

Wojewoda wciąż nie wybrany. Będzie nim...

Struminski frankiewicz

Frankiewicz za JOWami. Referendum już w niedzielę

153cca8770aa770b5dfedf1d6716c33a

Kandydat na prezydenta Gliwic w zarządzie GZM