Skarbnik miasta Zabrze zasłabł na sesji. Lekarzom nie udało się go odratować

Dzisiejsze obrady zabrzańskiej Rady Miejskiej przerwało tragiczne zdarzenie. Na korytarzu ratusza zasłabł skarbnik miasta, Piotr Barczyk. Mimo prowadzonej reanimacji zmarł.

Urząd miasta zabrze znicz

Piotr Barczyk zasłabł około godziny 15:00, podczas gdy w Urzędzie Miejskim trwała sesja Rady Miejskiej. Na miejsce szybko wezwano zespół pogotowia ratunkowego, a do czasu jego przybycia skarbnikowi pierwszej pomocy starali się udzielić radni. Niestety pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało mu się przywrócić funkcji życiowych.

W związku z tragicznymi wydarzeniami posiedzenie Rady Miejskiej zostało przerwane. Obrady mają zostać wznowione jutro o 12:00.

Piotr Barczyk przez wiele lat był związany z zabrzańskim samorząd. Funkcję skarbnika miasta pełnił nieprzerwanie od 1997 roku. W tym czasie współpracował z trzema prezydentami. Zaledwie 31 stycznia skończył 64 lata.

- Nadal nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Nie żyje Piotr Barczyk, skarbnik Miasto Zabrze. Doznał zatrzymania akcji serca podczas sesji Rady Miasta. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi - napisała na portalu Facebook prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.