Najpierw Tesco, teraz Carrefour. Kolejna sieć chce wycofać się z Polski

Najpierw Tesco, teraz Carrefour. Kolejna sieć chce wycofać się z Polski i szuka nabywców.

24


W Polsce Carrefour zarządza siecią 90 hipermarketów, 150 supermarketów, 697 sklepów convenience i 10 dyskontów Supeco. W sumie miał w naszym kraju 947 obiektów handlowych. Carrefour ma w Polsce również sklep internetowy oraz jest właścicielem i zarządcą centrów handlowych.

Jak podają francuskie media Carrefour szuka chętnych do zakupu swoich oddziałów w Polsce. Wprawdzie firma zaprzecza ale jednocześnie stwierdza w komunikacie, że rozpatruje różne możliwości co do swoich aktywów.

Według ubiegłorocznej "Listy 500" dziennika Rzeczpospolita (zestawienie uwzględniające wyniki za 2019 r.) Carrefour Polska był dziewiątym największym pod względem przychodów podmiotem na rynku handlu FMCG w Polsce.

Przejęciem całej grupy Carrefour na początku 2021 r. zainteresowana była kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard. Jest ona operatorem stacji paliw Circle K. Transakcja nie doszła jednak do skutku.

Carrefour to kolejna sieć, która chce wycofać się z Polski. W 2020 r. zrobiła to brytyjska grupa Tesco. 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne tej sieci przejmuje Netto, którego właścicielem jest duńska firma Salling Group.

czytaj więcej:

Maciek2

Gdzie jest Maciek? Tęsknią za nim domownicy

Prad

Główne ulice bez prądu. TAURON odpowiada

Burzowo

Będzie burza z gradem? Czego nie robić w trakcie

Jazz w Ruinach

Jazz w Ruinach już po raz jedenasty

Image2

Industriadę czas zacząć! Co w programie?

Igry23

Frankiewicz oddał władzę! Zobacz zdjęcia

3maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja. Program obchodów