Najpierw Tesco, teraz Carrefour. Kolejna sieć chce wycofać się z Polski

Najpierw Tesco, teraz Carrefour. Kolejna sieć chce wycofać się z Polski i szuka nabywców.

24


W Polsce Carrefour zarządza siecią 90 hipermarketów, 150 supermarketów, 697 sklepów convenience i 10 dyskontów Supeco. W sumie miał w naszym kraju 947 obiektów handlowych. Carrefour ma w Polsce również sklep internetowy oraz jest właścicielem i zarządcą centrów handlowych.

Jak podają francuskie media Carrefour szuka chętnych do zakupu swoich oddziałów w Polsce. Wprawdzie firma zaprzecza ale jednocześnie stwierdza w komunikacie, że rozpatruje różne możliwości co do swoich aktywów.

Według ubiegłorocznej "Listy 500" dziennika Rzeczpospolita (zestawienie uwzględniające wyniki za 2019 r.) Carrefour Polska był dziewiątym największym pod względem przychodów podmiotem na rynku handlu FMCG w Polsce.

Przejęciem całej grupy Carrefour na początku 2021 r. zainteresowana była kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard. Jest ona operatorem stacji paliw Circle K. Transakcja nie doszła jednak do skutku.

Carrefour to kolejna sieć, która chce wycofać się z Polski. W 2020 r. zrobiła to brytyjska grupa Tesco. 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne tej sieci przejmuje Netto, którego właścicielem jest duńska firma Salling Group.

czytaj więcej:

Modernizacja torowiska w Zaborzu

Rozpoczęła się modernizacja torowiska w Zaborzu

Zbiórka środków medycznych zabrze

Kolejny transport darów wyjedzie z Zabrza

Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Górnik zatrzymany. Ten mecz nie powinien się tak skończyć

Orszak Trzech Króli Zabrze

Orszak Trzech Króli - dla zmotoryzowanych. Dołączycie się?

Bumar-Łabędy

Bumar-Łabędy dogorywa. Kto doprowadził do upadku?

ranking samorządów

Ranking samorządów. Zabrze kolejny raz na...

Noc spisowa

Udział w spisie jest obowiązkowy! W sobotę...