Są zarzuty dla sprawców czwartkowej strzelaniny

Napaść na policjantów - to główny zarzut dla uczestników strzelaniny przy ul. Kosmowskiej. Postawiono go 5 zatrzymanym - 4 z nich jest pod policyjnym dozorem, a jedna trafiła do tymczasowego aresztu.

ARC
Policja

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (z 16 na 17 czerwca). Funkcjonariusze policji zostali wezwani do bójki pomiędzy kilkoma osobami. Kiedy pojawili się na miejscu, w dzielnicy Rokitnica, z budynków usługowych przy ul. Ireny Kosmowskiej padły strzały w ich stronę.

Wiadomo już, że do policjantów nie strzelano z broni palnej. Zarzuty postawiono 5 osobom. Jedna z nich została tymczasowo aresztowana - ale za posiadanie narkotyków, 4 osoby objęto policyjnym dozorem, a 3 kolejne przesłuchano w charakterze świadków. Na razie nie wiadomo, kto konkretnie oddawał strzały w kierunku policjantów. Prokuratura zapowiada, że sprawdzi też zachowanie funkcjonariuszy, którzy w trakcie interwencji użyli broni palnej.

Jeżeli chodzi o broń, z której strzelano w trakcie zdarzenia, wWg opinii ekspertów to replika broni na naboje CO2, wykorzystywana m.in do broni pneumatycznej. Dokładna analiza broni pozwoli określić ile dokładnie strzałów z niej padło.

czytaj więcej:

Autobus zabrze przejazd kolejowy

Autobus staranował zamknięte rogatki przejazdu kolejowego

Parafia św. Franciszka w Zabrzu

Petarda w kościele, sprawca zatrzymany

Psp3

Zabrze po przejściu wichury. Strażacy wyjeżdżali 50 razy

Policja weszła do ich mieszkań nad ranem, są podejrzani o prowadzenie gangu

Policja weszła do ich mieszkań nad ranem, są...

pies policja zakład karny

Nowy funkcjonariusz. Czuły nos owczarka wykryje...

35 656679

11-letni Sebastian nie żyje. Policja zatrzymała 41-latka

Komisariat

Znęcał się nad ojcem. Grozi mu 8 lat więzienia