Są zarzuty dla sprawców czwartkowej strzelaniny

Napaść na policjantów - to główny zarzut dla uczestników strzelaniny przy ul. Kosmowskiej. Postawiono go 5 zatrzymanym - 4 z nich jest pod policyjnym dozorem, a jedna trafiła do tymczasowego aresztu.

ARC
Policja

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (z 16 na 17 czerwca). Funkcjonariusze policji zostali wezwani do bójki pomiędzy kilkoma osobami. Kiedy pojawili się na miejscu, w dzielnicy Rokitnica, z budynków usługowych przy ul. Ireny Kosmowskiej padły strzały w ich stronę.

Wiadomo już, że do policjantów nie strzelano z broni palnej. Zarzuty postawiono 5 osobom. Jedna z nich została tymczasowo aresztowana - ale za posiadanie narkotyków, 4 osoby objęto policyjnym dozorem, a 3 kolejne przesłuchano w charakterze świadków. Na razie nie wiadomo, kto konkretnie oddawał strzały w kierunku policjantów. Prokuratura zapowiada, że sprawdzi też zachowanie funkcjonariuszy, którzy w trakcie interwencji użyli broni palnej.

Jeżeli chodzi o broń, z której strzelano w trakcie zdarzenia, wWg opinii ekspertów to replika broni na naboje CO2, wykorzystywana m.in do broni pneumatycznej. Dokładna analiza broni pozwoli określić ile dokładnie strzałów z niej padło.

czytaj więcej:

pożar-składowiska-zabrze

Pożar składowiska odpadów drewnianych na terenie "Makoszowy"

Policja pościg Zabrze pijany mieszkaniec

Pijacka ucieczka przed policją w Zabrzu

Wypadek tira na A4, Zabrze

Zabrze. Wypadek tira na A4 w kierunku Katowic

Policja

Sceny jak z filmu. Policjanci musieli strzelać...

64 659710

Mężczyzna spotykał się z 13-latką w hotelu

64 658888

Trwają poszukiwania 12-letniej Patrycji z Zabrza

Policja zabrze

Policja sprawdza zbiorniki wodne. Co się stało?