Rzucił się z nożem na swoją konkubinę. 68-latek z Zabrza został aresztowany

58-letni zabrzanin był już notowany za przestępstwa z użyciem przemocy oraz znęcanie się nad swoją konkubiną. Jednak miarka się przebrała, gdy rzucił się na nią z nożem kuchennym w ręce. Domowy oprawca został aresztowany na 3 miesiące.

Zabrze usilowanie zabojstwa

Do zdarzenia doszło wieczorem w piątek 14 czerwca 2024 r. w jednym z mieszkań na terenie Mikulczyc w Zabrzu. Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i ustalili przebieg zdarzenia oraz zatrzymali podejrzanego 68-latka. Pokrzywdzona, po udzieleniu jej pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego, została przetransportowana do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy
. Policjanci ustalili, że w przeszłości był notowany za przestępstwa z użyciem przemocy oraz znęcanie się nad pokrzywdzoną. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, znęcania się fizycznego i psychicznego oraz kierowania gróźb karalnych.

W niedzielę 16 czerwca zabrzański sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 68-latka 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegóły przebiegu zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Otwarcie Centrum przesiadkowego Srodmiescie Zabrze 2024

Może Cię zainteresować:

Gdzie bezpłatnie zaparkować w Zabrzu? Centrum Przesiadkowe Goethego poleca się kierowcom

Autor: Urszula Gołkowska

12/06/2024

Jacek zielinski 1

Może Cię zainteresować:

Zmarł Jacek Zieliński, współzałożyciel "Skaldów". Z Wojciechem Młynarskim stworzył piosenkę o Górniku Zabrze "Górnik górą"

Autor: Krzysztof Lewandowski

18/05/2024