Rusza XXIX Studencka Giełda Minerałów!

B0dc5fa189d9a52116889fd04ae3106c

Warto wybrać się na giełdę, po to aby z bliska dostrzec piękno tych wspaniałych tworów natury.

W dniach 24 i 25 listopada Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, w ramach XXIX Studenckiej Giełdy Minerałów, Skał i Skamieniałości, będzie tradycyjnie gościł kolekcjonerów, wystawców, hobbystów oraz sympatyków geologii, mineralogii i paleontologii.

Wielu z zaproszonych wystawców to prawdziwi pasjonaci, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą i z dumą prezentują unikatowe na skalę światową okazy przywożone z najodleglejszych zakątków naszego globu, a nawet pochodzące spoza naszej planety meteoryty.

Minerały, skamieniałości, wielobarwne kamienie szlachetne i ozdobne, stanowią również cenny surowiec pieczołowicie obrabiany przez rzemieślników i artystów. Oni również podczas giełdy oferują bogaty asortyment swoich wyrobów, zwłaszcza w postaci biżuterii i akcesoriów jubilerskich. Wiele z nich to pojedyncze egzemplarze z autorskich kolekcji, a także komponowane specjalnie na życzenie kupujących, co stanowi nie lada gratkę dla damskiej części odwiedzających...

Giełda to znakomita okazja zarówno do zapoznania się ze skarbami naszej ziemi jak i dziełami naszych znakomitych rzemieślników! Wystawy można zwiedzać w godzinach od 10:00 do 18:00.