Rusza program bezpłatnego wsparcia psychodietetycznego

Fundacja ADRA Polska we współpracy z Województwem Śląskim postanowiła zadbać o stan zdrowia Ślązaków i uruchomiła program darmowego wsparcia psychodietetycznego.

Dieta

Mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych indywidualnych konsultacji z psychodietetykiem i doradcą żywieniowym oraz przyjrzeć się swojej dotychczasowej diecie. Mogą także dołączyć do specjalnej grupy wsparcia moderowanej przez psychodietetyka, gdzie mają szansę wspólnie motywować się do działania, dzielić się swoimi doświadczeniami i wspierać się wzajemnie w walce o zdrowie. GrupaWsparcia.pl to platforma zapewniająca pełną anonimowość - nie trzeba się przedstawiać ani pokazywać twarzy.

Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe. Platforma działa w wersji na komputer i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek. Warto z niego skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.

Na uczestników programu czekają także webinary prowadzone przez doświadczonego psychodietetyka. Pierwszy odbędzie się już 19 października, a jego tematem będą nawyki żywieniowe.

Według danych z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego 65,7 proc. mężczyzn i 45,9 proc. kobiet w Polsce zmaga się z nadwagą. Otyłość stwierdzono u 15,5 proc. panów i 15,2 proc. pań. Cena, jaką Polacy płacą za nadmierne kilogramy, jest wysoka - to miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, problemy ze stawami i kręgosłupem, a także problemy psychiczne.

"Prawidłowe odżywanie to podstawa do utrzymania zdrowia nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. W wielu przypadkach nadwaga czy otyłość prowadzą do znacznego obniżenia nastroju, braku akceptacji, wycofania się z życia towarzyskiego, a nawet depresji. Z drugiej strony wiele zaburzeń odżywiania ma swoje źródło właśnie w problemach natury psychologicznej" - mówią organizatorzy programu z Fundacji ADRA Polska.

Aby wziąć udział w programie, wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców województwa śląskiego. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy technicznej pod nr. tel. 790 796 718.

Link do grupy wsparcia dla mieszkańców województwa śląskiego znajduje się tutaj: https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/19/wsparcie-psychodietetyczne-woj-slaskie

Użytkownik platformy GrupaWsparcia.pl dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się może porozmawiać z osobami mającymi podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości. Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także do tworzenia nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim.