Rozpoczęła się budowa szpitala tymczasowego w Katowicach

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczyna się budowa szpitala tymczasowego...

Wojewoda wieczorek

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczyna się budowa szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19. Już za około 3 tygodnie szpital będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów.

– Na tej przestrzeni będzie szpital, który będzie miał na swoim terenie 500 miejsc dla pacjentów – wszystkie w oparciu o instalację tlenową, w tym 100 dla pacjentów wymagających podpięcia do respiratora. Będzie to w pełni wyposażony, profesjonalny szpital, który ma być wsparciem dla całego regionu – mówił wojewoda Jarosław Wieczorek.

Jak wyjaśnił dyrektor Piotr Grazda, hala MCK zostanie podzielona na dwie części – w jednej będą się znajdowały łóżka respiratorowe, a w drugiej pozostałe miejsca. W szpitalu tymczasowym wydzielonych zostanie ponad 20 boksów – każdy na 20-25 łóżek – które będą funkcjonować praktycznie jak oddziały. Szpital ma zostać wyposażony m.in. w pracownię tomografii komputerowej, pracownię USG i pracownię endoskopową.

Sam szpital nie jest w stanie ratować zdrowia mieszkańców – potrzebna jest do tego kadra medyczna i personel. Zachęcamy lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy, opiekunów medycznych, salowych, techników medycznych i pracowników obsługi technicznej, aby zgłaszali się do pracy w szpitalu tymczasowym. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić krótki formularz na specjalnej stronie internetowej: www.szpitaldlaslaska.pl

czytaj więcej:

1140x640 1

Jurapark w Krasiejowie – cały dzień rodzinnej rozrywki!

64 659710

Mężczyzna spotykał się z 13-latką w hotelu

Krany

Jutro nie będzie wody na tych ulicach. Pełna lista

Biegacze

Bieg Wiosenny. Ósma edycja ruszy już 7.03 w...

Policja 1

Znęcał się nad rodzicami i okradał ich. Groził...

Zrzut ekranu 2019 01 30 o 08 31 57 e1548833596386

Poznaliśmy już koncepcję Kolei Metropolitalnej!

Burza gliwice 658x350 1

Czeka nas kolejne gwałtowne załamanie pogody....