Roksana Węgiel na barbórkowym koncercie w Zabrzu. BarbórkoweLOVE już 3 grudnia!

W dniach 3-5 grudnia na terenie Sztolni Królowa Luiza odbędzie się pierwsza edycja jarmarku barbórkowego: BarbórkoweLOVE.

Barbrkowe LOVE baner 870x440

Oficjalne rozpoczęcie nastąpi w piątek, 3 grudnia o godz. 17.00. Jarmark otworzy spektakularne wydarzenie – koncert zespołów Ciśnienie i Lód 9, które reprezentują brzmienie post rocka, jazzu, ambientu i bardzo szeroko rozumianej alternatywy wraz z Orkiestrą Górniczą Kopalni Wujek.

Tego dnia odbędą się również koncerty głównych gwiazd wieczoru – zespołów Bitamina oraz Vito Bambino.

W ramach festiwalu zaplanowano ponadto wystawę fotografii dra Piotra Muschalika pn. „Wytatuowani Śląskiem”. Wystawie towarzyszyć będą oprowadzanie kuratorskie oraz promocja albumu pod red. dr Beaty Piecha-van Schagen, który powstał w efekcie trwającego dwa lata interdyscyplinarnego projektu. Wzięło w nim udział blisko 40 osób posiadających tatuaże o tematyce górniczej i górnośląskiej.

Propozycję filmową przygotowano wspólnie z Silesią Film i Kinem Kosmos. Seans „Gwiazd” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego dodatkowo wzbogacą prelekcja oraz dyskusja z zaproszonymi gośćmi.

Dla uczestników jarmarku odbędzie się także pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie oraz liczne warsztaty. Będą to m.in. sitodruk, spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem (field recording), nauka gry na trąbce, tworzenie kosmetyków z węglem aktywnym i in.

Drugi dzień jarmarku skoncentrowany będzie na obchodach święta św. Barbary.

W programie pojawią się m.in. biesiada, warsztaty tańców tradycyjnych wraz z potańcówką, czy dęty maraton. Karczmę przejmie tego dnia Kapela Fedaków oraz Parnas Brass Band. Ponadto wydarzeniu dedykowana będzie specjalna, godzinna trasa podziemna. BarbórkoweLOVE zakończą koncerty Roksany Węgiel oraz Krzikopy.

Wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem biesiady oraz biletowanych tras, są wolne od opłat. Na warsztaty obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona).