Rodzinne wakacje albo weekendowy wyjazd? Już tylko kilka tygodni zostało na wykorzystanie bonu turystycznego

Bon turystyczny niedługo straci ważność. Do kiedy można go wykorzystać i komu przysługuje?

Pixabay
Bon turystyczny można wykorzystać podczas wakacji

Przypomnijmy, że początkowo bon turystyczny miał obowiązywać do końca marca 2022 roku. Ze względu na pandemię wydłużono termin do 30 września 2022 r.

– Aby skorzystać z bonu turystycznego, trzeba mieć założony profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, a następnie aktywować sam bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, nawet tuż przed planowaną płatnością. Unikalny, 16-cyfrowy numer, który otrzymujemy na podany numer telefonu lub e-mail, posłuży nam przy płaceniu za hotel czy inne usługi turystyczne. Co istotne, znaczenie ma termin płatności, a nie termin korzystania z usługi turystycznej. Oznacza to, że bonem można zapłacić do 30 września 2022 za usługę, która zostanie wykonana w późniejszym terminie – przypominają zabrzańscy urzędnicy.

Komu przysługuje bon turystyczny? Przyznaje się go na każde dziecko do 18. roku życia (urodzone do końca 2021 roku), które korzysta ze świadczenia 500+. Bez względu na wysokość dochodów w rodzinie. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością wsparcie jest większe – wynosi 1000 złotych. Więcej szczegółów dotyczących bonu turystycznego – na stronie www.bonturystyczny.polska.travel.