Rewolucja w komunikacji. Wspólny bilet wystartował

W piątek, 1 marca 2024 roku w Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii wystartował wspólny bilet Kolei Śląskich, GZM oraz Polregio. W ofercie regionalnego przewoźnika bilet występuje pod nazwą Taryfa Max Bilet. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie daje możliwości? Szczegóły poniżej.

IMG 3581

Koleje Śląskie stawiają na rozwój

Zgadza się! Bez wątpienia ostatni tydzień lutego br. był jednym z najlepszych okresów w historii Kolei Śląskich. Dlaczego? Cóż, w poniedziałek (tj. 26 lutego br.) regionalny przewoźnik podpisał umowę na rozbudowę swojego zaplecza technicznego przy ul. Raciborskiej w Katowicach, w czwartek (tj. 29 lutego br.) Województwo Śląskie zamówiło 22 nowe pociągi, z których będą korzystały Koleje Śląskie, a w piątek (tj. 1 marca br.) wystartował wspólny bilet Kolei Śląskich, GZM i Polregio w Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii. Zatem, na jakie zniżki mogą liczyć pasażerowie?

Pasażerowie mają do wyboru cztery imienne bilety miesięczne – Taryfę Max Bilet Kolei Śląskich oraz ich odpowiedniki – 30-dniowe Metrobilety GZM. Za najtańszy bilet na jedno miasto pasażerowie zapłacą 119 zł, za bilet na dwa miasta 149 zł, za trzy do sześciu sąsiadujących ze sobą miast 189 zł, a za bilet sieciowy 249 zł. Dodatkowo, funkcjonuje jeden bilet 24-godzinny – Metrobilet 24h w cenie 24 zł. Bilety można kupić w kasach biletowych, biletomatach, pociągach Kolei Śląskich oraz w aplikacjach biletowych. – Ceny biletów są takie same, ale w przypadku zakupu w Kolejach Śląskich, pasażerowie mają do dyspozycji pełny wybór ustawowych zniżek wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Integracja oferty komunikacji publicznej

Nie da się ukryć, że wspólny bilet Kolei Śląskich, GZM i Polregio w Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii otwiera pasażerów na zupełnie nowe możliwości podróżowania.

Porozumienie przewoźników oznacza dla pasażerów większą elastyczność i łatwość w podróżowaniu po Metropolii. Wystarczy jeden bilet, z którym możemy wybierać najszybsze dostępne połączenia i dogodne przesiadki wyjaśnia Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii. I dodaje: – Pilotaż pogłębionej integracji potrwa do końca roku. Mam nadzieję, że po jego zakończeniu uda nam się rozszerzyć porozumienie o kolejne bilety. Już teraz dziękuję władzom województwa i kolejowych spółek za otwartość i gotowość do rozmów.

Koleje Śląskie – by podróżowało się łatwiej i przyjemniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X