Rewitalizacja ratusza w Mikulczycach, ratusza przy ul. Karola Miarki i hotelu Admiralspalast. 35 milionów złotych na miejskie inwestycje

Rewitalizacja Admiralspalast, remont ratusza w Mikulczycach i ratusza przy ul. Karola Miarki – rozstrzygnięto II nabór Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

UM Zabrze
Hotel Admiralspalast w Zabrzu

35 milionów złotych – tyle udało się pozyskać na rewitalizację wyjątkowych miejsc na mapie Zabrza. – Wprawdzie przed nami ogrom prac inwestycyjnych, ale jestem przekonana, że efekt będzie wart tych wysiłków – skomentowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

W Warszawie rozstrzygnięto II nabór Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. W sumie dofinansowaniem zostanie objętych prawie 5 tys. przedsięwzięć. Łączna kwota dofinansowania wszystkich inwestycji to ponad 23 mld zł. Każdy samorząd mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski na dofinansowanie przedsięwzięć na kwoty od 5 mln do 65 mln zł. Jak się okazuje, prawie 50 proc. inwestycji, które otrzymały dofinansowanie, to przedsięwzięcia związane z infrastrukturą drogową.

To nie pierwsze dofinansowanie w ramach tej inicjatywy. Wcześniej miasto otrzymało 35 mln zł na budowę przedłużenia alei Korfantego oraz dalszą rewitalizację Parku Miejskiego przy ul. Dubiela.

czytaj więcej:

Budowa obwodnicy Zabrza otrzymała dofinansowanie

Obwodnica Zabrza coraz bliżej? Jest dofinansowanie z RFRD

Stacja Bytom widok na perony i prace budowlane

Będą nowe połączenia między Zabrzem, Rudą Śląską i Bytomiem

Tężnia w Kończycach

Tężnia w Kończycach już gotowa. Oficjalne otwarcie w sobotę

Objazd w związku z remontem torowiska na ulicy Wolości

Remont torowiska na ulicy Wolności wszedł w kolejny etap

Tężnia solankowa w Kończycach

W Kończycach i Maciejowie powstają tężnie. Kiedy otwarcie?

Modernizacja torowiska w Zaborzu

Rozpoczęła się modernizacja torowiska w Zaborzu

Board ga3811889b 1920

Ministerstwo Finansów przekonuje, że nauczyciele zyskają