Rekuperacja, czyli mniejsze rachunki za ogrzewanie!

System rekuperacji, inaczej nazywany jest mechanicznym odzyskiwaniem ciepła w systemie wentylacji. Główną zaletą, jaką niesie za sobą rekuperacja Częstochowa to ograniczenie kosztów ogrzewania domu. Dodatkowo przyczynia się ona także do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, w których domownicy spędzają najwięcej czasu. Jej zaletą jest także zmniejszenie występowania chorób górnych dróg oddechowych. Sprawdza się w domach alergików i astmatyków. Wentylacja mechaniczna to gwarancja wymiany powietrza i oszczędza ciepło. W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, rekuperacja gwarantuje kontrolę nad wymianą powietrza i zmniejsza straty ogrzewania zimą.

Rekuperacja, czyli mniejsze rachunki za ogrzewanie!

Wentylacja grawitacyjna, a może rekuperacja?

Każdy chce, aby w jego domu jednorodzinnym było miło, przytulnie i przede wszystkim ciepło. Domy, które powstają w oparciu o wieloletnie doświadczenie teoretyczne, ale i praktyczne, są coraz szczelniejsze. Drzwi, okna, czy ściany niemal nie przepuszczają powietrza. Właśnie dlatego naszym zadaniem jest zapewnienie warunków, w których czyste powietrze wejdzie do środka. Brak wentylacji może doprowadzić do powstawania pleśni, grzybów, wilgocenia i niszczenia elewacji. Możemy zastosować montaż wentylacji grawitacyjnej lub wybrać opcję rekuperacja. Częstochowa ma w tej kwestii wiele do zaoferowania.

Jakie zalety ma rekuperacja?

Rekuperacja to przede wszystkim niższe rachunki za ogrzewanie. Montaż rekuperacji pozwala odzyskać energię cieplną. Umożliwia wymianę powietrza "zużytego" na całkiem świeże. Instalacja rozprowadzona po całym domu zapewnia sprawne dostarczenie świeżego powietrza, takiego, które zostało w pełni przefiltrowane. Rekuperacja to nic innego, jak inteligentna centrala wentylacyjna, która składa się z różnych wentylatorów i wymiennika ciepła. System ten umożliwia proces nawiewno-wywiewny i daje możliwość aktywnego odzyskania energii cieplnej z powietrza wywiewanego z naszych pokoi. W konsekwencji do domu wraca powietrze wstępnie podgrzane nawet do 18oC, które pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 40%.

Rekuperacja do domu lub biura

Rekuperację możemy zamontować zarówno w dopiero powstających domach, jak również w już istniejących i wentylowanych w tradycyjny sposób. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Usunie z pomieszczenia nadmiar wilgoci oraz dwutlenku węgla. Ograniczy kontakt z trującym smogiem i będzie miało bezpośredni wpływ na zmniejszenie alergenów w powietrzu. Rekuperacja sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o jakość powietrza, którym oddychają nasi pracownicy.