Ranking samorządów. Zabrze kolejny raz na bardzo niskiej pozycji

Wśród miast na prawach powiatu pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio Gliwice, Katowice i Kraków. Zabrze jest dopiero na miejscu 44 na 65. W poprzednich latach było podobnie.

ranking samorządów

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 17 lat redakcja dziennika ocenia dokonania lokalnych władz. Ranking weryfikuje efekty działań miast i gmin w zakresie dbałości o jakość życia mieszkańców, stan środowiska i rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania.

Rok 2020 niewątpliwie należał do tych trudniejszych dla władz lokalnych. Przede wszystkim ze względu na pandemię, co wymagało szczególnych działań w trosce o dobro mieszkańców. Ale też recesja i wcześniejsze reformy podatkowe odbiły się negatywnie na kondycji lokalnych budżetów. Tym bardziej trzeba docenić wysiłki samorządów na rzecz zrównoważonego rozwoju - mówi Anna Cieślak-Wróblewska, redaktor dziennika "Rzeczpospolita".

Gliwice znalazły się na czele zestawienia po raz drugi z rzędu. I tak jak w poprzednim roku miasto okazuje się szczególnie silnie we wskaźnikach obrazujących stan samorządowych finansów, co przekłada się na wysoki potencjał rozwojowy miasta.

czytaj więcej:

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Nowy Ład. Zabrze otrzyma 35 milionów...

Saluga Checinski

Wybory w śląskiej PO. Kto będzie lepszym...

Morawiecki zabrze

Premier odwiedził Zabrze. Miasto pozyskało 15...

Andrzej Duda 2021 06 22 145947 lnhh

Andrzej Duda odwiedzi woj. śląskie. Będzie też...

Jpm adwokaci gliwice

Kredyt we frankach. Prawnicy z Gliwic wygrali z bankiem

Alina nowak zygmunt frankiewicz

Śląscy samorządowcy już szykują się na wybory?

Wanda nowicka

Lewica chce by więcej ulic miało damskich patronów