Ranking samorządów. Zabrze kolejny raz na bardzo niskiej pozycji

Wśród miast na prawach powiatu pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio Gliwice, Katowice i Kraków. Zabrze jest dopiero na miejscu 44 na 65. W poprzednich latach było podobnie.

ranking samorządów

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 17 lat redakcja dziennika ocenia dokonania lokalnych władz. Ranking weryfikuje efekty działań miast i gmin w zakresie dbałości o jakość życia mieszkańców, stan środowiska i rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania.

Rok 2020 niewątpliwie należał do tych trudniejszych dla władz lokalnych. Przede wszystkim ze względu na pandemię, co wymagało szczególnych działań w trosce o dobro mieszkańców. Ale też recesja i wcześniejsze reformy podatkowe odbiły się negatywnie na kondycji lokalnych budżetów. Tym bardziej trzeba docenić wysiłki samorządów na rzecz zrównoważonego rozwoju - mówi Anna Cieślak-Wróblewska, redaktor dziennika "Rzeczpospolita".

Gliwice znalazły się na czele zestawienia po raz drugi z rzędu. I tak jak w poprzednim roku miasto okazuje się szczególnie silnie we wskaźnikach obrazujących stan samorządowych finansów, co przekłada się na wysoki potencjał rozwojowy miasta.

czytaj więcej:

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Nowy Ład. Zabrze otrzyma 35 milionów...

Saluga Checinski

Wybory w śląskiej PO. Kto będzie lepszym...

Maka

Bez niespodzianek: 13 za, 12 przeciw. Prezydent...

Jpm adwokaci gliwice

Kredyt we frankach. Prawnicy z Gliwic wygrali z bankiem

Alina nowak zygmunt frankiewicz

Śląscy samorządowcy już szykują się na wybory?

Wanda nowicka

Lewica chce by więcej ulic miało damskich patronów

Naprawiamyzabrze

NaprawiamyZabrze.pl strona, na której możesz zgłosić problem