Przyszli fizjoterapeuci z Ukrainy rozpoczęli szkolenia praktyczne. Cykl zainaugurowano w EHTIC

W Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej, z inicjatywy dyrektora Marka Gzika, zainaugurowano kilkudniowy cykl szkoleń dla studentów fizjoterapii z Wołyńskiego Uniwersytetu Państwowego w Łucku.

Inauguracja szkoleń dla studentów fizjoterapii z Ukrainy

Wszystko w ramach współpracy podjętej między ukraińską uczelnią a Politechniką Śląską. W przyszłości - młodzi fizjoterapeuci mają nieść pomoc głównie poszkodowanym za wschodnią granicą. W kontekście wojennym, oprócz fachu lekarskiego czy pielęgniarskiego, coraz częściej zwraca się także uwagę na znaczenie szeroko pojętej rehabilitacji, kluczowej w przypadku powrotu do zdrowia tysięcy rannych w wyniku rosyjskich ataków.

Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii, w połączeniu z praktycznym doświadczeniem (m.in. ekspertów z Wydziału Inżynierii Biomedycznej PŚ) ma zagwarantować studentom sporą dawkę nowych i kluczowych umiejętności. 15-osobowa grupę, oprócz zajęć w zabrzańskim ośrodku, czeka także nauka pod okiem specjalistów z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. Jerzego Ziętka "Repty" w Tarnowskich Górach, a także Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

W spotkaniu rozpoczynającym cykl szkoleń, wzięła udział także Senator Halina Bieda, która podzieliła się doświadczeniem zdobytym podczas organizacji licznych akacjach pomocowych na rzecz Ukrainy, w tym, dla powstałej w Bytomiu, filii Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego, którego przyszli studenci - również mają zyskać możliwość nauki pod okiem specjalistów z EHTIC.

czytaj więcej:

Operacja w SCCS

SCCS: przełomowe operacje wspólnie ze specjalistą z Genewy

CB767 A0 C 4848 4787 A6 F8 F741 AEF825 BA

Nowa siedziba Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Siedmioletnia Ala przechodzi rehabilitację

7-letnia Ala z nowym sercem. Pierwsza taka operacja w SCCS

Angiograf dwupłaszczyznowy w Śląskim Centrum Chorób Serca

10 milionów złotych dla SCCS na rozwój transplantologii

Nowa świetlica w ŚCCS

ŚCCS: nowa świetlica dla pacjentów i nowa Rada Społeczna

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Sukces kardiologów ze Śląskiego Centrum Chorób Serca

180621 kerato min

Lekarze z Zabrza uratowali mu wzrok