Otwarcie podziemnej drogi wodnej już 14 września

14 września w Zabrzu otwarta zostanie nowa trasa turystyczna. Będzie to najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodziami w wyrobiskach Sztolni [...]

LOL7969

14 września w Zabrzu otwarta zostanie nowa trasa turystyczna. Będzie to najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodziami w wyrobiskach Sztolni Królowa Luiza.

Trasa toru wodnego wyniesie ponad 1100 metrów i kończyć się będzie w samym centrum Zabrza. Oryginalne XIX-wieczne wyrobiska sztolni odkryją przed odwiedzającymi podziemne porty i mijanki. Wyjątkowy klimat zapewnią odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach światłocień. 
 Na turystów będą tu czekać m.in. specjalnie zaaranżowane przestrzenie z historycznymi wydarzeniami i legendarnymi postaciami, a także autentyczne nacieki wapienne, charakterystyczne dla jaskiń. Atrakcją będą też z pewnością żywe rośliny, które rosną prawie 40 metrów pod ziemią.


Wielkie otwarcie Trasy Wodnej Sztolni Królowa Luiza, niepowtarzalnej i unikatowej trasy turystycznej, najnowszej atrakcji Muzeum Górnictwa Węglowego, to wydarzenie którego nie można przegapić.

W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 180-tysięcznego miasta, spotkać będzie można legendarne dla Górnego Śląska postaci, takie jak Skarbnik czy Utopek. To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. Spływ podziemnymi łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Miłośnicy surowego piękna skał i minerałów w trakcie zwiedzania również znajdą coś dla siebie. Sztolnia Królowa Luiza to bowiem także autentyczne podziemne przestrzenie, cechujące się różnorodnością skał i form geologicznych. Warstwy skalne są świadkami historii naszego regionu sprzed kilkuset milionów lat – oglądając pokład węgla tak naprawdę patrzymy na las karboński, który rósł kiedyś w tym miejscu. Napotkać możemy nacieki wapienne, zazwyczaj podziwiane w jaskiniach, czy żywe rośliny, które z pomocą odrobiny sztucznego światła i 90% dawki wilgoci w powietrzu, rosną prawie 40 metrów pod ziemią.

Podziemna Trasa Wodna to nowa, wyjątkowa atrakcja na turystycznej mapie Polski. Wielkie otwarcie już 14 września w Zabrzu! Inauguracja Podziemnej Trasy Wodnej to wydarzenie, które odbije się echem w świecie turystyki więc musi mieć wyjątkową oprawę.

Zapraszamy na imprezę w klimacie wody, piratów i podziemnych skarbów. Zabrzański port na jeden dzień zamieni się w piracką wioskę, statki, moc wodnych atrakcji, koncert i wielkie show, ale to nie wszystko mamy coś specjalnie dla mieszkańców Zabrza!

Więcej informacji na stronie: http://sztolnialuiza.pl

czytaj więcej:

Vectron

Pociągiem ze Śląska do Chorwacji pojedziemy już...

Zabrzanka mistrzynią świata! To już drugi zwycięstwo z rzędu

Zabrzanka mistrzynią świata! To już drugie...

Poszukiwane

Referat ds. Przestępczości Nieletnich szuka...

Morawiecki zabrze

Premier odwiedził Zabrze. Miasto pozyskało 15...

Zabrze

Wystawa inna niż wszystkie. Zabrze w...

35 656679

11-letni Sebastian nie żyje. Policja zatrzymała 41-latka

Test na covid biedronka 1

Od dzisiaj w Biedronce dostępne są testy na...