Otwarcie podziemnej drogi wodnej już 14 września

14 września w Zabrzu otwarta zostanie nowa trasa turystyczna. Będzie to najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodziami w wyrobiskach Sztolni [...]
LOL7969

14 września w Zabrzu otwarta zostanie nowa trasa turystyczna. Będzie to najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodziami w wyrobiskach Sztolni Królowa Luiza.

Trasa toru wodnego wyniesie ponad 1100 metrów i kończyć się będzie w samym centrum Zabrza. Oryginalne XIX-wieczne wyrobiska sztolni odkryją przed odwiedzającymi podziemne porty i mijanki. Wyjątkowy klimat zapewnią odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach światłocień. 
 Na turystów będą tu czekać m.in. specjalnie zaaranżowane przestrzenie z historycznymi wydarzeniami i legendarnymi postaciami, a także autentyczne nacieki wapienne, charakterystyczne dla jaskiń. Atrakcją będą też z pewnością żywe rośliny, które rosną prawie 40 metrów pod ziemią.


Wielkie otwarcie Trasy Wodnej Sztolni Królowa Luiza, niepowtarzalnej i unikatowej trasy turystycznej, najnowszej atrakcji Muzeum Górnictwa Węglowego, to wydarzenie którego nie można przegapić.

W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 180-tysięcznego miasta, spotkać będzie można legendarne dla Górnego Śląska postaci, takie jak Skarbnik czy Utopek. To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. Spływ podziemnymi łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Miłośnicy surowego piękna skał i minerałów w trakcie zwiedzania również znajdą coś dla siebie. Sztolnia Królowa Luiza to bowiem także autentyczne podziemne przestrzenie, cechujące się różnorodnością skał i form geologicznych. Warstwy skalne są świadkami historii naszego regionu sprzed kilkuset milionów lat – oglądając pokład węgla tak naprawdę patrzymy na las karboński, który rósł kiedyś w tym miejscu. Napotkać możemy nacieki wapienne, zazwyczaj podziwiane w jaskiniach, czy żywe rośliny, które z pomocą odrobiny sztucznego światła i 90% dawki wilgoci w powietrzu, rosną prawie 40 metrów pod ziemią.

Podziemna Trasa Wodna to nowa, wyjątkowa atrakcja na turystycznej mapie Polski. Wielkie otwarcie już 14 września w Zabrzu! Inauguracja Podziemnej Trasy Wodnej to wydarzenie, które odbije się echem w świecie turystyki więc musi mieć wyjątkową oprawę.

Zapraszamy na imprezę w klimacie wody, piratów i podziemnych skarbów. Zabrzański port na jeden dzień zamieni się w piracką wioskę, statki, moc wodnych atrakcji, koncert i wielkie show, ale to nie wszystko mamy coś specjalnie dla mieszkańców Zabrza!

Więcej informacji na stronie: http://sztolnialuiza.pl