Przekroczył prędkość. Grożą mu 2 lata więzienia

Grupa SPEED zatrzymała 37-letniego kierowcę, który na zabrzańskim odcinku DK88 pędził...
Speed

Policjanci działający w ramach specjalnej grupy SPEED udaremnili rajd 37-letniego kierowcy, który na zabrzańskim odcinku DK88 pędził 161 km/h.

W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Ponadto okazało się, że decyzją administracyjną cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED zakończyli rajd kierującego, który z drogi publicznej urządził sobie tor wyścigowy. W poniedziałek na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu, stróże prawa zauważyli szybko jadące BMW. Policjanci ruszyli za nim i dokonali pomiaru, który dał wynik 161 km/h. Kierowca oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości korzystał wyłącznie z lewego pasa ruchu.

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się także, że 37-letni mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem, a dodatkowo odpowie za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, za co grozi do 2 lat więzienia.

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88 jest jednym z miejsc, gdzie kierowcy powinni spodziewać się dzikich zwierząt, które mogą wejść na drogę. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 161 km/h każdy manewr wykonany w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na drodze, mógłby zakończyć się tragicznie.

https://www.facebook.com/dzisiajwzabrzu/videos/312301513110923/

czytaj więcej:

Minibusy Zabrze wkrótce

Konsultacje nt. funkcjonowania nowych lini minibusowych

1200px Ernest Pohl Stadium Zabrze 2

Reprezentacja Polski zagra w Zabrzu. Bilety kosztują grosze

Zabrze matka znęcała się nad dziećmi

Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi

Urania ladin

Janusz Slatinschek, były zawodnik Górnika Zabrze, nie żyje

Barbrkowe LOVE baner 870x440

BarbórkoweLOVE - czyli jarmark barbórkowy w Luize

678 DB830 5598 4 CCD B66 B CB2 D8 EFA8 AA9

Budowa centrum przesiadkowego. Powstanie...

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!