Prowadził pod wpływem marihuany i amfetaminy

Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który kierował pod wpływem amfetaminy i marihuany. Podczas kontroli...

Brac narkotyki 53876 35635

Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który kierował pod wpływem amfetaminy i marihuany. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca posiadał przy sobie marihuanę.

We wtorek krótko przed godziną 20.00 policjanci z zabrzańskiego zespołu wywiadowczego, na ulicy Tarnopolskiej zatrzymali kierującego pod wpływem amfetaminy i marihuany. Pojazd jechał, nie zachowując stosownego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy zdecydowali o kontroli kierującego oplem.

25-letni zabrzanin na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci po krótkiej rozmowie zaczęli podejrzewać, że kierujący może posiadać przy sobie narkotyki. W czasie kontroli policjanci przy kierującym znaleźli działkę z zawartością suszu, a w samochodzie tzw. skręta. Badanie przeprowadzone przez technika kryminalistyki wykazało, że zabezpieczony środek to marihuana.

Przeprowadzone narkotesterem badanie wskazało, że kierujący może być pod wpływem amfetaminy i marihuany. Jego krew policjanci zabezpieczyli do badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany, teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

czytaj więcej:

Straż pożarna

Płonął dach restauracji. „Co z zaplanowanymi imprezami?”

Dbajmy o bezpieczeństwo nad wodą

Policja ostrzega: Zachowajmy bezpieczeństwo nad wodą!

Pożar traw w Zabrzu

Plaga podpaleń traw w Zabrzu

Napad zabrze

Napadł na placówkę Promesy w Zabrzu. Policja szuka rabusia

Dog 4238167 1280

Pies pogryzł przechodnia na Goethego,...

61 662183

Śmierć na A1. Siła uderzenia była tak duża, że...

Policja hazard automaty maszyny do gier

Kolejne nielegalne automaty do hazardu w rękach...