Producent piwa posadzi łąkę w Zabrzu. "Chcemy, by mieszkańcy usiedli i odpoczęli"

Na terenach zielonych, przy al. Korfantego 18, pojawiła się Łąka Łomży. Połączona inicjatywa Fundacji Łąka i firmy Van Pur S.A., właściciela marki Łomża, zaowocowała powstaniem zielonego zakątka, który na stałe zagości w Zabrzu.


Ąki Łomży Zabrze 5

Łąki kwietne, tak popularne w ostatnich latach, pozwalają stworzyć naturalny element dekoracyjny w przestrzeni miejskiej. Stanowią wyjątkowo wdzięczne urozmaicenie lokalnego krajobrazu. Można siać je zarówno bezpośrednio w ziemi, jak i w donicach na balkonie. Bez względu na lokalizację, liczy się finalny efekt – dodanie otaczającej przestrzeni naturalnie pięknej kompozycji.

31 sierpnia projekt Łąki Łomży zagościł w Zabrzu. W oficjalnej części inauguracji projektu udział wzięła wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba. Nie zabrakło też pomysłodawców wyjątkowej akcji, czyli przedstawicieli Fundacji Łąka oraz Van Pur S.A. Na evencie firmę reprezentował Jarosław Rzepka – dyrektor Browaru Zabrze.

Poprzez inicjatywę Łąki Łomży chcemy, żeby ludzie poczuli w mieście klimat prawdziwej łąki. Zgodnie z hasłem naszej marki „Łomża, W swoim tempie”, zachęcamy do nieśpiesznego czerpania przyjemności z wolnych chwil. Chcemy, by mieszkańcy Zabrza choć na moment, usiedli i odpoczęli – złapali nieco wytchnienia od codzienności. Naszym celem jest stworzenie wyjątkowych miejsc spotkań, na łonie natury, a jednak w mieście. Dlatego w te wakacje Łąki Łomży zawitały już do Kielc, Katowic i Łomży. A dzisiaj można z nich skorzystać w Zabrzu. – powiedziała Jagoda Iwańczuk, Prezes Zarządu Van Pur S.A.

Wydarzenie odbyło się na łące nieopodal pływalni Aquarius. Tuż obok al. Korfantego 18 powstała specjalnie stworzona przestrzeń, składająca się z drewnianych mebli wypoczynkowych. Całość zachęca do delektowania się krajobrazem łąki.

W ochronie środowiska liczy się każdy, nawet najmniejszy gest i wybór, dlatego zachęcamy każdego do siania kwiatów. Aby pokazać, jak istotne jest tworzenie naturalnych przestrzeni w polskich miejscowościach, we współpracy z firmą Van Pur S.A postanowiliśmy stworzyć Łąki Łomży. Poprzez ten ważny projekt chcemy przekonać mieszkańców miasta Zabrze, że kwiatowe łąki są świetnym rozwiązaniem niezależnie czy są sadzone w centrum czy siane na terenach zieleni – powiedział Maciej Podyma, Prezes Fundacji Łąka.
czytaj więcej:

Ogród Świateł, Legendia

Gdzie się wyrwać na kilka godzin w święta? Podpowiadamy

Akukuotwarcie3

Śpiewy, tańce i zabawa. Akuku w Rudzie Śląskiej zaprasza!

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Największa wystawa zabawek w Polsce? Tylko w Muzeum Zabawek

Zdjęcie Główne

Moc atrakcji dla każdego! Katowicki Park Linowy Trzy Maupy

Plac Mozaikowy, Park Śląski

Plac Mozaikowy to nowość w Parku Śląskim. Ściany z mozaikami

Ogród Japoński w Parku Śląskim

Nowość w Parku Śląskim. Ogród Japoński