Prezes Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu został odwołany

Prezes Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Tadeusz Urban został odwołany ze stanowiska. - Powodem takiej decyzji była utrata zaufania ze strony rady nadzorczej - informuje Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

FB: Szpital Specjalistyczny w Zabrzu
Szpital Specjalistyczny w Zabrzu

Jak ustaliliśmy, w czwartek (17 lutego) odbyło się zebranie rady nadzorczej Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu, w której zasiadają:

  • Ewa Hotloś - przewodnicząca,
  • Ewelina Kutermankiewicz - wiceprzewodnicząca,
  • Adrian Lipiński - członek,
  • Sandra Spychalska - członkini,
  • Maciej Wasielewski - członek.

Głównym punktem zebrania było odwołanie z funkcji prezesa Tadeusza Urbana. O poranku wiedzieliśmy, że ta decyzja pozostaje tylko formalnością, ale w południe nasze informacje potwierdził rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Sławomir Gruszka.

- Prezes Tadeusz Urban został odwołany - przekazał Sławomir Gruszka. - Powodem takiej decyzji była utrata zaufania ze strony rady nadzorczej Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu, mowa m.in. o błędnych decyzjach korporacyjnych - poinformował.

Tadeusz Urban kierował placówką przez niemal 21 lat - od 1 marca 2001 roku. Jego obowiązki przejął Krzysztof Żabicki, który dotąd pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jest stuprocentowym udziałowcem Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu. Kapitał spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jaką jest placówka, wynosi niemal 31 milionów złotych.

czytaj więcej:

Głosowanie przed szpitalem

Ekologiczny ogród i nowy sprzęt. Szpital liczy na głosy

Burza

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych...

MSIP

Znajdziesz tam mnóstwo informacji dotyczących...

Filharmonicy

Europejczycy masowo kupują złoto. Pierwszy...

Radiostacja gliwice

zdjęcie dnia

Wieza2 1

zdjęcie dnia

Parkometr gliwice

Czy da się podrobić winiety parkingowe? Co...