Prawie 40 domów dla niemal 90 rodzin: w Grzybowicach powstaje nowe osiedle. Pierwsi lokatorzy odebrali już klucze do swoich mieszkań

44 domy dla 86 rodzin w szeregowcach i bliźniakach, a także dwa budynki z 21 mieszkaniami w każdym – wszystko to tworzy spójne architektonicznie osiedle. Pierwsi mieszkańcy odebrali już swoje klucze.

W północnej dzielnicy Zabrza – Grzybowicach, przy wybudowanej niedawno przez miasto ul. ks. Michała Wosia oraz ul. Apatytowej, dobiegł końca pierwszy etap prac nad nowym osiedlem mieszkaniowym. Inwestycja powstaje w ramach współpracy miasta Zabrze z firmą DOM100.EU.

– W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy społeczne budownictwo mieszkaniowe współfinansując powstawanie nowych mieszkań – m.in. oddaliśmy do użytku atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, czego przykładem jest osiedle w Grzybowicach. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu – powiedziała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

W dzielnicy w tym roku wybudowano sześć nowych dróg: ul. Gen. Stanisława Dąbka, ul. gen. Bronisława Ducha, ul. ks. Michała Wosia, ul. Złotą, ul. Czekanowską i ul. Na lesie. To jednak nie koniec. W trakcie realizacji jest także projekt geoparku, który powstanie na 9 ha dawnego wyrobiska gliny.

Jak informuje magistrat, ze względu na spore zainteresowanie nowym osiedlem deweloper przygotował już do sprzedaży mieszkania i domy w ramach kolejnego realizowanego etapu inwestycji, który będzie składał się z:

  • domów z ogrodami w zabudowie szeregowej (o powierzchni 113 mkw i 139 mkw),
  • dwóch czteropiętrowych budynków (wyposażonych m.in. w windy oraz instalację fotowoltaiczną do zasilania części wspólnych osiedla.

W każdym z budynków będzie znajdowało się po 36 mieszkań w metrażu od 33 mkw. do 77 mkw. Wszystkie mieszkania na parterze będą miały ogrody, mieszkania na wyższych kondygnacjach wyposażone będą w szerokie balkony lub tarasy. W obrębie inwestycji dostępny będzie parking naziemny z 87 miejscami parkingowymi oraz instalacja do ładowania samochodów elektrycznych. Do każdego mieszkania doprowadzona zostanie także instalacja światłowodowa).

Na nowopowstałym osiedlu, prócz budynków, znajdą się również oczywiście tereny zielone, ogrody i części wspólne. Wszystko to stworzy 1,5 ha teren z ok. 3 tysiącami drzew iglastych oraz 500 drzewami i krzewami liściastymi.