Powstaje nowa sieć ciepłownicza dla osiedli Rokitnica i Helenka

W mieście realizowany projektu budowy sieci ciepłowniczej dla osiedli Rokitnica i Helenka. To jedna z największych w ostatnich latach inwestycja Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Projekt planowany na lata 2020-2023 polega na budowie łącznie ponad 9,2 km sieci ciepłowniczej łączącej Elektrociepłownię Fortum Miechowice z dzielnicami Zabrze Helenka oraz Zabrze Rokitnica. Przedsięwzięcie przewiduje także rozbudowę sieci ciepłowniczej w tych dzielnicach. W ramach inwestycji zlikwidowana zostanie ostatnia węglowa kotłownia w dzielnicy Helenka oraz kotłownia gazowa, szczytowo-olejowa w dzielnicy Rokitnica.

Jego głównym celem jest poprawa stanu powietrza poprzez zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń powstających w procesie spalania w kotłowniach osiedlowych oraz dodatkowo umożliwienie zasilenia obiektów dotychczas nie zasilanych z sieci ciepłowniczej.

– Podejmujemy inwestycje, które pozwalają na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. W ostatnich latach w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji zrealizowaliśmy w Zabrzu ponad 14 tysięcy mikro-inwestycji za kwotę ponad 70 mln zł. Trwająca właśnie inwestycja to kolejny krok w kierunku zapewnienia mieszkańcom dostępu do ekologicznego ciepła systemowego oraz zmniejszenia niskiej emisji – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.


czytaj więcej:

Zabrze. Przejście pomiędzy 11 Listopada i ul. Heweliusza

Nowe przejście pomiędzy ul. 11 Listopada i...

Byt zajezdnia stroszek tramwaje

Czy torowisko na granicy Zabrza i Rudy zostanie...

Remont

Zobacz czy Twoja ulica będzie remontowana....

001 1024x605

37 mieszkań. W Kończycach powstają kolejne budynki

Wieża11

Wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego piękniejsza

202695640 4242090832517813 4121076610054652441 n

Nowy plac zabaw w Kończycach

Plac zabaw ul Jablonskiego

Nowy plac zabaw powstał dzięki mieszkańcom