Poszukiwany zabrzanin wpadł w Chorzowie, bo… rozklejał ulotki

Policja radiowóz

Mundurowi z Chorzowa zatrzymali 33-letniego mieszkańca Zabrza, który nielegalnie naklejał ulotki na latarniach. Jak się okazało na sumieniu miał nie tylko to drobne wykroczenie.

Mundurowi z chorzowskiej „jedynki”, podczas patrolu na ul. Armii Krajowej w dzielnicy Batory, zauważyli mężczyznę, który naklejał ulotki na latarniach, czyli w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Jest to wykroczenie, więc policjanci podjęli wobec niego interwencję, a 33-latek z Zabrza został ukarany mandatem. To jednak tylko jeden z jego problemów.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach mężczyzna okazał się być poszukiwanym celem odbycia kary. Zabrzanin został zatrzymany – informują mundurowi z Chorzowa.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 63a kodeksu wykroczeń, każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Wobec takiej osoby można również orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

czytaj więcej:

Papierosy3

Sprytnie ukryli przemycane papierosy. Zobaczcie gdzie

Wypadek a4 gliwice

Groźny wypadek na A4. Zderzenie ciężarówek, droga...

64 661300

Chciał nożem oszpecić jej twarz, bo miała innego

Speed

59-latek z promilami pędził przez Zabrze ponad 123 km/h

Zabrze media

Kobieta z dwójką dzieci potrącona na oznakowanym...

Zatrucie czadem zabrze

Kolejna ofiara "cichego zabójcy". Nie udało się uratować...

Zobacz nagranie z monitoringu

Policja szuka tego złodzieja. Kradzież zarejestrowały...