Poszukiwany zabrzanin wpadł w Chorzowie, bo… rozklejał ulotki

Mundurowi z Chorzowa zatrzymali 33-letniego mieszkańca Zabrza, który nielegalnie naklejał ulotki na latarniach. Jak się okazało na sumieniu miał nie tylko to drobne wykroczenie.

Policja radiowóz

Mundurowi z chorzowskiej „jedynki”, podczas patrolu na ul. Armii Krajowej w dzielnicy Batory, zauważyli mężczyznę, który naklejał ulotki na latarniach, czyli w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Jest to wykroczenie, więc policjanci podjęli wobec niego interwencję, a 33-latek z Zabrza został ukarany mandatem. To jednak tylko jeden z jego problemów.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach mężczyzna okazał się być poszukiwanym celem odbycia kary. Zabrzanin został zatrzymany – informują mundurowi z Chorzowa.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 63a kodeksu wykroczeń, każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Wobec takiej osoby można również orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

czytaj więcej:

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Sprzęt odzyskany przez policjantów z Zabrza

Policjanci odzyskali skradziony łup. Poszukują właścicieli

Zabrze Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych w Zabrzu

Policja Zabrze

Alkohol, narkotyki i nocna interwencja na ulicy Jordana

Policja

Znęcał się nad żoną i 15-letnią córką. Grozi mu więzienie

Ecstasy 1

Policjanci z Zabrza przejęli hurtową ilość tabletek ecstasy

Polzabrze1

Sprzeczka w "Nadii" skończyła się w szpitalu