Poszukiwany listem gończym 22-latek zamknął się w mieszkaniu. Policjanci wezwali strażaków, żeby wyważyli drzwi i...

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 22-latka poszukiwanego przez gliwicką prokuraturę listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań w centrum Zabrza. Trafił już do aresztu śledczego.

Fot. Policja Zabrze
Policja Zabrze

Pod koniec października do zespołu policjantów z zabrzańskiej komendy odpowiedzialnych za poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości wpłynął list gończy nakazujący zatrzymanie 22-letniego mieszkańca Zabrza – relacjonują policjanci.

Jak się okazało, poszukiwanego zabrzańscy funkcjonariusze znali – 22-latek był już notowany za oszustwa i kradzieże. Sprawa, w związku z którą był poszukiwany, dotyczyła bezprawnego wykorzystywania wizerunku innej osoby. – Wytypowanie miejsca, gdzie może się on ukrywać, zajęło policjantom kilka dni. Było to mieszkanie w centrum miasta. We wtorek policjanci udali się na miejsce i potwierdzili, że mężczyzna przebywa obecnie w mieszkaniu – informuje zabrzańska komenda.

Choć 22-latek nie miał możliwości ucieczki z mieszkania znajdującego się na drugim piętrze nie chciał otwierać policjantom drzwi. Funkcjonariusze wezwali straż pożarną, żeby wyważyć drzwi, a jednocześnie przekonywali 22-latka do tego, aby sam otworzył. – Gdy strażacy pojawili się na miejscu i rozpoczęli wyważenie, 22-latek skapitulował. Otworzył drzwi i został zatrzymany bez konieczności siłowego wejścia do mieszkania. Najbliższy czas spędzi za kratkami – zaznaczają zabrzańscy policjanci.

czytaj więcej:

Policja Zabrze

Oszuści okradli 96-letnią mieszkankę Zabrza

Znaleziona w Zabrzu broń trafi do muzeum

Znaleziony w Zabrzu karabinek Mauser trafi do muzeum

Policja

Kierowca szkolnego autobusu miał prawie pół promila...

Wydział Ruchu Drogowego Zabrze

Kierowca pod wpływem narkotyków, miał też je przy sobie...

Policja

Prowadził pod wpływem narkotyków. Grożą mu 3 lata więzienia

Matka1

Znęcała się nad dziećmi. 38-letnia zabrzanka aresztowana

Z nożem w ręku groził śmiercią. Miał prawie 3...