Poszukiwany listem gończym 22-latek zamknął się w mieszkaniu. Policjanci wezwali strażaków, żeby wyważyli drzwi i...

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 22-latka poszukiwanego przez gliwicką prokuraturę listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań w centrum Zabrza. Trafił już do aresztu śledczego.

Fot. Policja Zabrze
Policja Zabrze

Pod koniec października do zespołu policjantów z zabrzańskiej komendy odpowiedzialnych za poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości wpłynął list gończy nakazujący zatrzymanie 22-letniego mieszkańca Zabrza – relacjonują policjanci.

Jak się okazało, poszukiwanego zabrzańscy funkcjonariusze znali – 22-latek był już notowany za oszustwa i kradzieże. Sprawa, w związku z którą był poszukiwany, dotyczyła bezprawnego wykorzystywania wizerunku innej osoby. – Wytypowanie miejsca, gdzie może się on ukrywać, zajęło policjantom kilka dni. Było to mieszkanie w centrum miasta. We wtorek policjanci udali się na miejsce i potwierdzili, że mężczyzna przebywa obecnie w mieszkaniu – informuje zabrzańska komenda.

Choć 22-latek nie miał możliwości ucieczki z mieszkania znajdującego się na drugim piętrze nie chciał otwierać policjantom drzwi. Funkcjonariusze wezwali straż pożarną, żeby wyważyć drzwi, a jednocześnie przekonywali 22-latka do tego, aby sam otworzył. – Gdy strażacy pojawili się na miejscu i rozpoczęli wyważenie, 22-latek skapitulował. Otworzył drzwi i został zatrzymany bez konieczności siłowego wejścia do mieszkania. Najbliższy czas spędzi za kratkami – zaznaczają zabrzańscy policjanci.