Poruszający list z ukraińskiego miasta partnerskiego Zabrza - Równego

Rosja zapoczątkowała na terytorium Ukrainy agresję na pełną skalę. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny. Prosimy społeczność światową i wszystkich naszych przyjaciół i znajomych o pilną interwencję i zatrzymanie Putina - tak zaczyna swój list mer Równego, Oleksandr Tretyak.

Ukraina zabrze

Wczoraj do zabrzańskiego magistratu dotarł list z wołaniem o pomoc od mera partnerskiego miasta - Równego. Oleksandr Tretyak pisze:

Rosja zapoczątkowała na terytorium Ukrainy agresję na pełną skalę. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny. Prosimy społeczność światową i wszystkich naszych przyjaciół i znajomych o pilną interwencję i zatrzymanie Putina. Ukraina musi zostać zachowana. Będziemy walczyć i bronić naszego kraju. Nie poradzimy sobie bez Waszego wsparcia!!! Najpierw uprzejmie prosimy Państwa o wsparcie w środowisku medialnym, ponieważ jest to jeden z najbardziej znaczących elementów.
Docenilibyśmy również pomoc dla naszego personelu medycznego i innych służb, które będą pracowały w tym trudnym dla Ukrainy czasie. Przezwyciężymy wszystko wspólnie, a spokojne niebo będzie nad naszymi głowami, ponieważ Bóg i prawda są z nami.
Dzisiaj trzymamy podniesioną głowę, ponieważ jesteśmy w naszej Ojczyźnie i jesteśmy gotowi jej bronić.

Równe to miasto obwodowe w zachodniej Ukrainie, liczące 250 tys. mieszkańców. Leży na głównej drodze między Warszawą a Kijowem, około 200 km od polskiej granicy.
Stanowi główny ośrodek kulturalny obwodu, mieszczą się tu uczelnie wyższe, muzea i teatry. Jest to także ośrodek sportu żużlowego – zespół Ukraina Równe startuje w II lidze polskiej oraz w lidze rosyjskiej.

Umowa o współpracy została podpisana 25 stycznia 2001 r., jednak faktyczna współpraca z Równem rozwija się od kilkunastu już lat. Śląskie Centrum Chorób Serca utrzymuje kontakty z tamtejszym Szpitalem Miejskim, bywają tam nasi specjaliści, grupa lekarzy z Równego szkoliła się w ośrodku prof. Religi i prof. Zembali.

czytaj więcej:

Zabrze transport darów do Ukrainy

Zabrze wspiera swoje miasto partnerskie w Ukrainie

Elektrośmieci nie powinny lądować na śmietniku

Bezpłatny odbiór wielkogabarytowego AGD - warto skorzystać!

Schronisko 800x440

Zabrzańskie "Psitul mnie" będzie mieć nową siedzibę!

D4f3ad9330f2ce6a54144952a16e9393

Śląski samorząd równych szans. Gliwice nagrodzone

81656e8b4a61d80afebb1c4f0a61f48f

"Klub Włóczykijów" powraca - wraz z nim zmiany...

3121a4831a86392237c9d5c574cdc7af

36 milionowa inwestycja zmniejszy ilość śmieci...

72c9c2ea2586b2018b8e6a5bc7bcc228

70-letni złodziej uciekał z „hinduską” na rowerze