Ponad rok trwały prace modernizacyjne w Przedszkolu nr 36. Kosztowały niemal 4 mln złotych. Zamontowano nawet klimatyzację

Prace w Przedszkolu nr 36 przy ul. Heweliusza trwały ponad rok i kosztowały niemal 4 mln złotych. Odnowiona została niemal każda część budynku.

UM Zabrze
Przedszkole nr 36

Zakres prac prowadzonych od stycznia ubiegłego roku w Przedszkolu nr 36 przy ul. Heweliusza był bardzo obszerny. Docieplono oraz otynkowano ściany zewnętrzne, wymieniono okna i drzwi. Wyremontowano taras i wymieniono zabudowę świetlików dachowych. Także instalacja elektryczna i wentylacja budynku przeszła spore zmiany. Pojawiła się również klimatyzacja. Poza tym budynek dostosowano do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Wybudowano także podjazd dla osób niepełnosprawnych.

– Bardzo się cieszę i gratuluję całej społeczności przedszkolnej tej odnowionej placówki. To bardzo ważne, by mali zabrzanie wychowywali się i uczyli w dobrych warunkach i przyjaznej atmosferze. Każde pozytywne doświadczenie przedszkolaków przełoży się w przyszłości na sukcesy uczniów – skomentowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „A. Piaskowski i Spółka” Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej. Koszt inwestycji to 3 945 318 zł.

czytaj więcej:

Arena Zabrze

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze? Jest przetarg

Arena Zabrze

Rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze: wykonawca wybrany

Pawłów

Nowe drogi w Pawłowie. Teren budowy przekazany wykonawcom

Arena Zabrze

Ogłoszono przetarg na wyburzenie starej trybuny Areny Zabrze

W Arenie Zabrze powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z nową siedzibą

Boisko Koksownik otwarte

„Koksownik” przebudowany i oficjalnie otwarty

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko w mieście