Ponad kilometr torowiska na ulicy Wolności do remontu! Tramwaje Śląskie rozpisały już przetarg. Prace mają potrwać siedem miesięcy

Dobra wiadomość: wyremontowany zostanie ponad kilometr torowiska na ulicy Wolności, a przy okazji także i jezdnia – od ulicy Miarki do skrzyżowania z ulicą Torową. Tramwaje Śląskie SA ogłosiły już przetarg.

Paweł Janicki/ UM Zabrze
Torowisko czeka remont

Remont mierzącego ponad kilometr odcinka ulicy Wolności ma potrwać siedem miesięcy. Termin składanie ofert przez potencjalnych wykonawców mija 21 października. Jak informują Tramwaje Śląskie, o wyborze oferty zadecydują: cena (80 proc.), doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10 proc.), a także okres gwarancji (10 proc.).

Prace dotyczyć będą odcinka ulicy Wolności od ul. Miarki do skrzyżowania z ul. Torową, do budynków 203-205. Torowisko zostanie rozebrane, a jezdnia sfrezowana. – Konstrukcja nowego torowiska będzie wykonana w technologii bezpodsypkowej z płyt prefabrykowanych, a na skrajnych odcinkach – na płycie betonowej w tzw. podlewie ciągłym. Założono też wymianę sieci trakcyjnej – informuje zabrzański magistrat.

Dodajmy, że podczas prac ruch tramwajowy zostanie wstrzymany.