Ponad 170 km na godzinę na liczniku. Młody kierowca uciekał przed kolejnym mandatem

Policjanci z Zabrza zatrzymali mieszkańca Bytomia, który próbował uciec przed mandatem. W trakcie kontroli miał na liczniku ponad 170 km/h. Podczas zatrzymania okazało się, że kilka minut wcześniej otrzymał już mandat za przekroczenie prędkości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Zabrzu
Kierowca uciekał przed policją w zabrzu

Do niecodziennej sytuacji doszło w Zabrzu w niedzielę, 6 marca. Policjanci jadąc nieoznakowanym radiowozem zmierzyli prędkość samochodu osobowego marki Toyota, który jechał w kierunku Bytomia. Okazało się, że 19-letni bytomianin miał 173 km/h.

- Mundurowi próbowali zatrzymać kierowcę, jednak ten nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i dalej uciekał, jadąc w kierunku Bytomia - tłumaczy rzecznik Komendy Miejskiej w Zabrzu.

Pościg ostatecznie zakończył się na terenie Bytomia pomiędzy zjazdami na centrum handlowe a centrum miasta. Po sprawdzeniu dokumentów pirata drogowego okazało się, że kilka minut wcześniej otrzymał on mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości. Bytomianin straci prawo jazdy oraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności za ucieczkę przed policją.

czytaj więcej:

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 17-letniego wrocławianina

Metodą „na policjanta” oszukał 80-letnią zabrzankę

Largo2

Zabrzańska policja ma nowego funkcjonariusza. To Largo

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Długo unikał „odsiadki”, ale w końcu wpadł – z narkotykami

Zatrzymany 18-latek

Dokonali dwóch rozbojów, pobili też Ukraińców

KMP Zabrze

Zwłoki noworodka w sortowni odpadów. Śledztwo trwa

Policjamaczety

Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej

Lodowisko w Zabrzu1

Miejskie lodowisko zaprasza amatorów łyżew!