Ponad 100 zabrzan złożyło dary dla Ukraińców. Datki są zbierane w Centrum Organizacji Pozarządowych

Trwa zbiórka darów dla Ukrainy, która została dotknięta wojną. Mieszkańcy Zabrza mogą składać dobrowolne datki w Centrum Organizacji Pozarządowych. Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała, że do siedziby COP można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia, środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory oraz pościel.

W piątek, 25 lutego prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik ogłosiła zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukraińców. Przypomnijmy, że w czwartek, 24 lutego Rosja na rozkaz Władimira Putina zaatakowała teren tego państwa. Na skutek działań militarnych setki osób straciły dach nad głową oraz swój majątek. Dary można składać w Centrum Organizacji Pozarządowych, przy ulicy Brodzińskiego 4. Punkt jest czynny w dni powszednie od godziny 8 do 19, natomiast w soboty i niedziele od 10 do 15. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32/271-04-74 lub 512-240-287. Mieszkańcy Zabrza mogą przynosić:

  • żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.),
  • środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne,
  • koce, śpiwory, pościel.

Ponad 100 zabrzan ofiarowało dary

Reakcja mieszkańców Zabrza była natychmiastowa - w niespełna 24 godziny ponad 100 osób przyniosło wyszczególnione artykuły przez Mańkę-Szulik. Mieszkańcy Zabrza zgodnie z zaleceniem przynosili: makarony, kasze, konserwy, mąki, napoje, koce, pieluchy, odzież, maty oraz śpiwory. Zbiórka nadal jest aktywna, wszyscy chętni do pomocy mieszkańcy Zabrza mogą składać dary w COP-ie.

- Dziękuję mieszkańcom naszego miasta za piękną postawę i zaangażowanie. Zabrzanie pokazują, że mają wielkie serca - powiedziała prezydent Zabrza.

Dodatkowo oprócz zbiórki darów na terenie Zabrza, prowadzone są składki środków finansowych, które mają za zadanie wsparcie żywnościowe i humanitarne Ukraińców. Lista zbiórek poniżej.

Polskie organizacje prowadzące zbiórki na rzecz Ukrainy:

Ukraińskie organizacje przyjmujących wsparcie: