Ponad 100 zabrzan złożyło dary dla Ukraińców. Datki są zbierane w Centrum Organizacji Pozarządowych

Trwa zbiórka darów dla Ukrainy, która została dotknięta wojną. Mieszkańcy Zabrza mogą składać dobrowolne datki w Centrum Organizacji Pozarządowych. Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała, że do siedziby COP można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia, środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory oraz pościel.

W piątek, 25 lutego prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik ogłosiła zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukraińców. Przypomnijmy, że w czwartek, 24 lutego Rosja na rozkaz Władimira Putina zaatakowała teren tego państwa. Na skutek działań militarnych setki osób straciły dach nad głową oraz swój majątek. Dary można składać w Centrum Organizacji Pozarządowych, przy ulicy Brodzińskiego 4. Punkt jest czynny w dni powszednie od godziny 8 do 19, natomiast w soboty i niedziele od 10 do 15. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32/271-04-74 lub 512-240-287. Mieszkańcy Zabrza mogą przynosić:

  • żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.),
  • środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne,
  • koce, śpiwory, pościel.

Ponad 100 zabrzan ofiarowało dary

Reakcja mieszkańców Zabrza była natychmiastowa - w niespełna 24 godziny ponad 100 osób przyniosło wyszczególnione artykuły przez Mańkę-Szulik. Mieszkańcy Zabrza zgodnie z zaleceniem przynosili: makarony, kasze, konserwy, mąki, napoje, koce, pieluchy, odzież, maty oraz śpiwory. Zbiórka nadal jest aktywna, wszyscy chętni do pomocy mieszkańcy Zabrza mogą składać dary w COP-ie.

- Dziękuję mieszkańcom naszego miasta za piękną postawę i zaangażowanie. Zabrzanie pokazują, że mają wielkie serca - powiedziała prezydent Zabrza.

Dodatkowo oprócz zbiórki darów na terenie Zabrza, prowadzone są składki środków finansowych, które mają za zadanie wsparcie żywnościowe i humanitarne Ukraińców. Lista zbiórek poniżej.

Polskie organizacje prowadzące zbiórki na rzecz Ukrainy:

Ukraińskie organizacje przyjmujących wsparcie:

czytaj więcej:

Górnik wspiera zbiórkę dla ukraińców

Zbiórka Górnika Zabrze przed meczem z Lechem Poznań

Zabrze przyjmuje Ukraińców

W Zabrzu są już przyjmowani pierwsi uchodźcy

Hala pogon zabrze azylem dla uchodźców

Zabrze zgłasza gotowość do przyjęcia uchodźców

Pociąg Kolei Śląskich

Czy pociągi KŚ są sprawne technicznie?

Matysik

Waldemar Matysik miał "płaczki w ślipiach" na myśl o Górniku

Ebf516b3655c3caa922e504fb0e978f0

GWSP rozpoczęło rok akademicki!

71a42ae7863301ba46b5e226eaecf171

Pasjonujesz się filmem? Wstąp do gliwickiej MAFii