Półkolonie, zwiedzanie, warsztaty, przedstawienia, konkursy... „Lato w mieście” to akcja dla dzieci i młodzieży przygotowana przez zabrzańskie instytucje i ośrodki kultury

„Lato w mieście 2022”, akcja przygotowana przez zabrzańskie instytucje i ośrodki kultury, to ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży na spędzenie wolnego czasu w czasie wakacji.

Facebook/ Kino ROMA w Zabrzu
Kino Roma w Zabrzu

Zwiedzanie, półkolonie, przedstawienia teatralne, wystawy, konkursy i warsztaty – to tylko niektóre przedsięwzięcia realizowane przez organizatorów akcji „Lato w mieście 2022”. Miasto Zabrze przygotowało bogatą ofertę zajęć sportowych, rekreacyjnych, plastycznych i edukacyjnych, z których skorzystać mogą ci, którzy spędzają tegoroczne wakacje w mieście. W akcji biorą udział m.in. Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Miejskie, Muzeum Górnictwa Węglowego, Teatr Nowy oraz Centrum Rozwoju Rodziny – informuje zabrzański UM.

Każda z miejskich instytucji przygotowała coś ciekawego. Tradycyjnie Teatr Nowy zaprasza na warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie teatru, w godz. 9.00-15.00. Poprowadzą je aktorzy i pracownicy działów kreatywnych teatru. W dniach 1.06.2022 r. – 31.08.2022 r. Sztolnia Królowa Luiza przygotowała zwiedzanie tematyczne „Craftomania”. To program zwiedzania podziemi nawiązujący do tematyki słynnej gry komputerowej. Po wyjściu z podziemi do dyspozycji zwiedzających jest Park 12C. 11.07.2022 r. – 19.08.2022 r. odbędą się warsztaty „Skate szychta” z deskorolką w Sztolni Królowa Luiza.

„Wariacje na wakacje”

Dzielnicowe ośrodki kultury w Biskupicach, Kończycach, Pawłowie, Grzybowicach, a także sam MOK oraz kino „Roma” zapraszają na „Wariacje na wakacje w MOK – kreatywna warsztatownia”. Tegoroczne warsztaty nawiązują do filozofii less waste oraz idei związanej z samodzielnym wykonywaniem na własne potrzeby różnych przedmiotów bez pomocy profesjonalistów. Swoją wakacyjną ofertę dla najmłodszych przygotowało również kino „Roma”, które od czerwca do 17 lipca, oraz od 20 do 31 sierpnia zaprasza na seanse kina familijnego w cenie 10 zł.

Najważniejszym wydarzeniem „Lata w bibliotece – 2022” będzie organizowany 7 sierpnia happening „Dzień Pszczół” w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu w godzinach od 10.00 do 16.00. W programie imprezy znajdą się spotkania ze znawcami tematyki pszczół i pszczelarstwa, a także ciekawe warsztaty, wśród których ofertę dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi fascynaci pszczelego świata.

Muzealne lekcje

Muzeum Miejskie w Zabrzu przygotowało szereg lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście. Zajęcia będą prowadzone w siedzibie Muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3 oraz w Galerii Café Silesia przy ul. 3 Maja 6 w Zabrzu. Z kolei Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu zaprasza na dwa turnusy półkolonii. Na uczestników czeka zabawa, poznawanie zawodów oraz zwiedzanie atrakcji Zabrza. Termin: I turnus 18-29 lipiec 2022 r. i II turnus 1-12 sierpień 2022 r. Program zajęć będzie realizowany od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00.