Policyjny pościg po Zabrzu za kompletnie pijanym 22-latkiem

W sobotę zabrzańscy policjanci prowadzili aż dwa pościgi za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej...
Policja zabrze radiowóz

W sobotę zabrzańscy policjanci prowadzili aż dwa pościgi za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Jeden z nich, 22-latek odpowie również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Oprócz kilku lat więzienia grożą mu dotkliwe kary finansowe.

Ucieczka przed policyjnym radiowozem nie jest dobrym pomysłem. Jednak w sobotę w niemal tym samym czasie dwóch kierowców postanowiło spróbować w ten sposób uniknąć kontroli drogowej.

Pierwszy z nich to 22-letni mieszkaniec pow. wałeckiego. Mężczyzna uciekał, ponieważ był kompletnie pijany. Zatrzymany został na ulicy Karłowicza. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 22-latek stracił prawo jazdy kat. B, odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za próbę ucieczki i niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie również 31-letni mieszkaniec Gliwic, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Dubiela. 31-latek uciekał ulicami Zabrza i kierował się w stronę DK88, jednak na wjeździe policjanci zablokowali mu drogę i pościg się zakończył. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają:
Według art. 178b. KK kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

czytaj więcej:

36-latek zatrzymany został ze znaczną ilością narkotyków

Na nodze opaska dozoru elektronicznego, w kieszeni narkotyki

Przejażdżka rowerem to przyjemność ale nie po alkoholu

Alkohol i rower? 57-latka takie połączenie słono kosztuje

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Zabrze policja zatrzymała 32-latka

Podpalenie aut w Rokitnicy: policja zatrzymała 32-latka

Złodziej

Seryjny złodziej został zatrzymany

B8c76ee8ebbe7de4df8bd61f72161540

Spadł z 6 metrów. Wysłali śmigłowiec

E01c97fcecb2b060743fed30b9bfd925

Zatruty alkohol z Czech już na Śląsku? 19 ofiar...