Policyjna akcja w Zabrzu. Funkcjonariusze kontrolują pieszych. Trwają działania "NURD"

W czwartek, 17 lutego na terenie Zabrza trwają policyjne działania "NURD". Funkcjonariusze sprawdzają czy piesi poruszających się w okolicach oznakowanych przejść nie łamią przepisów ruchu drogowego. Za takie przewinienia grożą dotkliwe mandaty.

Policyjna akcja w zabrzu funkcjonariusze kontrolują pieszych

Policjanci z zabrzańskiej drogówki prowadzą w czwartek, 17 lutego działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze ustawili się głównie w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych i bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

- Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa - informuje zabrzańska policja.

Funkcjonariusze przypominają również, że w okresie zimowym, gdy zmrok zapada dość wcześnie, niezwykle istotne jest korzystanie z odblasków. Widoczny w ciemności element stroju zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo pieszego, który porusza się w okolicach ruchliwej drogi.

Jednak nie zawsze piesi pamiętają o korzystaniu z elementów odblaskowych. Stąd też kierujący muszą być przygotowani na to, że o tej porze roku, zwłaszcza o zmroku, niechronionego uczestnika ruchu można zobaczyć niemal w ostatniej chwili. Powinniśmy zatem jeździć wolniej, uważać w miejscach słabo oświetlonych, zdecydowanie zwalniać przed przejściem dla pieszych - zaznaczają policjanci z Zabrza.

Podczas dzisiejszych działań prewencyjnych piesi, którzy nie będą przestrzegali przepisów ruchu drogowego narażają się na dotkliwy mandat przewidziany w najnowszym taryfikatorze.

czytaj więcej:

Policyjna akcja nurd w Zabrzu

Akcja "NURD" w Zabrzu. Było ponad 80 wykroczeń

Zabrze matka znęcała się nad dziećmi

Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi

Zabrze: Chciał zapłacić za zakupy fałszywym banknotem

Zabrze: Chciał za zakupy zapłacić fałszywym banknotem

Sprzęt odzyskany przez policjantów z Zabrza

Policjanci odzyskali skradziony łup. Poszukują właścicieli

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Policja zabrze

Zabrze. Zaginiony 82-latek odnaleziony…przez drona

Zabrze

41-letni obywatel Ukrainy miał prawie 2,5...