Policjanci zatrzymali pseudokibica z Zabrza. W jego mieszkaniu ujawnili 3 kg narkotyków

Śląscy policjanci zatrzymali mężczyznę związanego ze środowiskiem śląskich pseudokibiców. Podczas przeszukania mieszkania mieszkańca Zabrza ujawniono 3 kg narkotyków, broń gazową oraz akcesoria i kominiarki z logo klubu piłkarskiego. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Śląscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Katowic i Zabrza zatrzymali 29-letniego mężczyznę powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Podczas przeszukiwania mieszkania zabrzanina ujawniono ponad 3 kg narkotyków – głównie suszu marihuany, ale także amfetaminy i haszyszu.

Wartość narkotyków opiewa na 90 tys. zł

Wartość przejętych narkotyków szacuje się na ok. 90 tysięcy złotych. Policjanci w trakcie inspekcji natrafili także na kominiarki i akcesoria klubowe z logo klubu piłkarskiego, którego mężczyzna był kibicem oraz dwie sztuki broni - prawdopodobnie gazowej, która w najbliższym czasie zostanie przekazana do ekspertyzy.

29-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Karetka

18-letnia pacjentka pobiła ratowników medycznych

Pożar kamienicy

Pożar poddasza kamienicy przy ulicy Dworcowej w Zabrzu

Parafia św. Franciszka w Zabrzu

Petarda w kościele, sprawca zatrzymany

PSP w Zabrzu

Ewakuacja mieszkańców, strażacy gasili dwa pożary

Policja

Strzały w Mikulczycach. Trzech mężczyzn zatrzymanych

Podtrucie tlenkiem węgla na ul. Osiedleńczej, Zabrze

9 osób, w tym 7 dzieci, podtruło się tlenkiem węgla

Policja weszła do ich mieszkań nad ranem, są podejrzani o prowadzenie gangu

Policja weszła do ich mieszkań nad ranem, są...