Policjanci z Zabrza przejęli hurtową ilość tabletek ecstasy

Zabrzańscy policjanci przejęli hurtową ilość MDMA, czyli tabletek ecstasy. Zatrzymany diler odebrał narkotyki… z paczkomatu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu współpracowali w tej akcji z mundurowymi z Komendy Stołecznej, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. W Chałupkach, w powiecie raciborskim, wspólnie zatrzymali mężczyznę, który odebrał przesyłkę z narkotykami… z paczkomatu.

Znajdował się tam worek z przygotowanymi do sprzedaży tabletkami MDMA, czyli ecstasy. Była tam również substancja służąca do ich produkcji – w sumie blisko 3 kg narkotyków. Zatrzymany to 23-letni obywatel Republiki Czeskiej, który może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Jak działa ecstasy?

Ecstasy, czyli MDMA to narkotyk zażywany najczęściej przy okazji weekendowych wyjść do klubu. Zwykle ma formę małych, okrągłych i kolorowych tabletek, które przypominają pudrowe cukierki.

To pochodna amfetaminy i meskaliny, która łączy właściwości obu tych odurzających substancji – z jednej strony działa jak stymulant, co upodabnia ją do amfetaminy, z drugiej posiada właściwości psychodeliczne jak meskalina. Czas działania tego narkotyku może wynosić nawet sześć godzin.

czytaj więcej:

Policja Zabrze

Alkohol, narkotyki i nocna interwencja na ulicy Jordana

Policja zabrze 2

Zabrze. Wsiedli za kierownicę pomimo zakazu

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Zabrze msza

Zabrze. Pijani mężczyźni zakłócili mszę świętą

Policja

Zabrze. Ukradł alkohol i groził śmiercią ochroniarzowi

Polzabrze1

Sprzeczka w "Nadii" skończyła się w szpitalu

Policja radiowóz

Poszukiwany zabrzanin wpadł, bo… rozklejał ulotki