Policjanci ruszyli na pomoc mieszkańcom płonącej kamienicy. Ewakuowano 20 osób

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu, gdy tylko zobaczyli gęsty dym wydobywający się z budynku, natychmiast ruszyli z pomocą. Pożar wybuchł w kamienicy przy ulicy Bałtyckiej.

Unsplash.com
Pożar Zabrze

W niedzielę, 6 marca 2022 r., około 22.30 dyżurny z Komisariatu IV Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ul. Bałtyckiej. Na miejsce wysłano policjantów z ogniwa patrolowego, którzy jak się okazało jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru.

Ratunek 73-letniego mężczyzny

Pomimo gęstego dymu weszli do budynku i zaczęli ewakuować mieszkańców. Po zaalarmowaniu przez policjantów, większość mieszkańców sama opuściła budynek, jednak lokator mieszkania, w którym wybuchł pożar, nadal w nim przebywał. Mundurowi mimo ryzyka ruszyli mu z pomocą. Pomimo dużego zadymienia, weszli do mieszkania i wyprowadzili z niego 73-letniego mężczyznę. W tym samym czasie na miejsce dojechali strażacy, którzy kontynuowali ewakuację. Podczas akcji gaśniczej ewakuowano w sumie 20 osób. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Dokładne przyczyny i okoliczności ustalą teraz śledczy z komisariatu IV.