Policja zlikwidowała kolejny salon gier w Zabrzu

Pomimo, że automaty do gier hazardowych od kilku lat są już nielegalne, to wciąż Policja odkrywa kolejne salony gier. W ostatnich dniach zlikwidowano kolejny z nich.

Nielegalne automaty

Funkcjonariusze z Oddziału Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Zabrzu oraz Komendy Wojewódzkiej w Katowicach skonfiskowali kolejne automaty do gier hazardowych działające bez zezwolenia, lokalizując je w jednym z obiektów w centralnej części miasta. Osobom odpowiedzialnym za posiadanie tych urządzeń grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu nielegalnej działalności gospodarczej otrzymali dane wskazujące na obecność nieautoryzowanych maszyn hazardowych w lokalu położonym w centrum miasta. W wyniku działań prawnych zabezpieczono sześć maszyn wykorzystywanych do nielegalnych gier, a obecnie prowadzone są dochodzenia mające na celu określenie rozmiaru strat poniesionych przez Skarb Państwa z powodu tej działalności.

Za organizowanie gier losowych bez legalnej licencji lub koncesji przewidziane są sankcje w postaci do 3 lat więzienia oraz znacznej kary finansowej.