Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież rozbójniczą 17-latka. Wpadł, bo... zgubił plecak

Policjanci z komisariatu III zatrzymali 17-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. – Wpadł, ponieważ podczas szarpania się z ochroną sklepu zgubił plecak – informuje zabrzańska komenda.

Fot. Policja Zabrze
Zatrzymany 17-latek

We wtorek 8 listopada po godzinie 8.00 do dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej – relacjonują zabrzańscy policjanci. – Wynikało z niego, że w sklepie przy ulicy Wolności 317, młody mężczyzna ukradł artykuły spożywcze. Kradzież zauważył ochroniarz i chciał ująć sprawcę, jednak ten zaczął się z nim szarpać, używając w ten sposób przemocy. Warto przypomnieć, że kradzież rozbójnicza polega na użyciu przemocy lub groźby jej natychmiastowego użycia w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia.

Sprawca zdołał uciec, ale zostawił plecak. Jak się okazało, był w nim... podpisany zeszyt. – Znając już tożsamość sprawcy, jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu – podkreślają policjanci. Szybko okazało się, że 17-letni mieszkaniec Zabrza był wcześniej znany policjantom z innych kradzieży. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 17-latkowi zarzutów dotyczącego kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

40-latka zatrzymali policjanci z komisariatu II

Ukradł znajomej dwa złote pierścionki warte ponad 1000 zł

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 23-latka

Ukradł jedzenie, uderzył ochroniarza. Ma teraz problem

Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Ukradli „malucha”, odpowiedzą też za włamanie

Jeden z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był listami gończymi

Marihuana, amfetamina i dwa listy gończe. A to nie wszystko

Policja Zabrze

Okradła znajomych, a miała opiekować się ich mieszkaniem...

Policja Zabrze

Ukradł perfumy, szarpał się z ochroniarzem. Jest w areszcie

Zegarek kradzież Zabrze

Ukradł zegarek o wartości 100 tysięcy złotych