Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież rozbójniczą 17-latka. Wpadł, bo... zgubił plecak

Policjanci z komisariatu III zatrzymali 17-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. – Wpadł, ponieważ podczas szarpania się z ochroną sklepu zgubił plecak – informuje zabrzańska komenda.

Fot. Policja Zabrze
Zatrzymany 17-latek

We wtorek 8 listopada po godzinie 8.00 do dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej – relacjonują zabrzańscy policjanci. – Wynikało z niego, że w sklepie przy ulicy Wolności 317, młody mężczyzna ukradł artykuły spożywcze. Kradzież zauważył ochroniarz i chciał ująć sprawcę, jednak ten zaczął się z nim szarpać, używając w ten sposób przemocy. Warto przypomnieć, że kradzież rozbójnicza polega na użyciu przemocy lub groźby jej natychmiastowego użycia w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia.

Sprawca zdołał uciec, ale zostawił plecak. Jak się okazało, był w nim... podpisany zeszyt. – Znając już tożsamość sprawcy, jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu – podkreślają policjanci. Szybko okazało się, że 17-letni mieszkaniec Zabrza był wcześniej znany policjantom z innych kradzieży. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 17-latkowi zarzutów dotyczącego kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.