Policja zatrzymała aż 55 osób. Zobacz dlaczego się ukrywały

W ubiegłym miesiącu, policjanci z Zabrza zatrzymali aż 55 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu.

Zatrzymanie gangsterów udających agentów
Kajdanki

Mundurowi z zabrzańskiej komendy praktycznie każdego dnia zatrzymują osoby, które celowo ukrywają się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych.

Powody są różne - kara więzienia do „odsiadki”, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji. W ciągu ubiegłego miesiąca zabrzańscy mundurowi namierzyli aż 55 takich osób.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty.

Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych, ci często "wpadają" w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji.

czytaj więcej:

Ambulans 658x350

Stracił panowanie, wjechał w krawężnik, uderzył...

Zabrze automaty

Nielegalna działalność salonu. Zabezpieczono 6...

Wypadek

Czołowe zderzenie na prostym odcinku drogi....

Haker gliwice

"Poczta Polska" rozsyła wirusy? Wczoraj...

Akcja pieszy

Kierowco uważaj na pieszych. Nieoznakowany wóz...

20160204 080716 1

Piesi pod czujnym okiem policji. Nieoznakowany...

Policjanci

Wzmożone kontrole na drogach. Akcja "Bezpieczny...