Policja zatrzymała aż 55 osób. Zobacz dlaczego się ukrywały

W ubiegłym miesiącu, policjanci z Zabrza zatrzymali aż 55 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu.

Zatrzymanie gangsterów udających agentów
Kajdanki

Mundurowi z zabrzańskiej komendy praktycznie każdego dnia zatrzymują osoby, które celowo ukrywają się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych.

Powody są różne - kara więzienia do „odsiadki”, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji. W ciągu ubiegłego miesiąca zabrzańscy mundurowi namierzyli aż 55 takich osób.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty.

Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych, ci często "wpadają" w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji.

czytaj więcej:

Zatrzymanie pyskowice

Mężczyźni atakowali przypadkowe ofiary. Bili i...

Listy gliwice

Twierdził, że nie może roznieść listów, bo boli...

Policja Gliwice

Czuła, że on coś knuje. Schowała się w krzakach

Bł Czesława 2

Nie udzielił pierwszeństwa. Wypadek przy ul....

Rozpoznajesz siebie na zdjęciu? Lepiej się zgłoś

Rowerzysta

Na ul. Toszeckiej zginął rowerzysta. Policja...

635418e639844a26aa4ed2fb4229ece6

Znamy więcej szczegółów w sprawie znalezionego...