Policja zatrzymała 53-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją konkubiną i groził jej śmiercią. Jak reagować na przemoc domową?

Form pomocy jest wiele, tak jak i miejsc gdzie można z niej skorzystać. I choć to niesłychanie trudne by mówić głośno o tym, że ktoś nas krzywdzi to na pewno warto spróbować. Zanim nie będzie za późno. W Zabrzu policjanci zatrzymali 53-latka, który znęcał się nad swoją konkubiną.

Pixabay
Zabrzańska policja zatrzymała 53-latka

W tym wypadku trwało to długo, za długo. 53-letni mieszkaniec Zabrza od 2020 roku znęcał się nad swoją konkubiną. Wpierw psychicznie – poniżając i wyzywając, aż wreszcie posunął się o krok dalej.

Podczas ostatniej awantury posunął się o krok dalej – przyłożył swojej partnerce nóż do szyi i groził jej śmiercią. Wtedy kobieta postanowiła przerwać milczenie i zwróciła się o pomoc do policjantów. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany – informuje zabrzańska policja.

Wobec 53-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakazu kontaktowania się z nią. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze przypominają, że jeśli kiedykolwiek znajdziemy się w tak trudnej sytuacji, nie obawiajmy się poprosić o pomoc. Form wsparcia jest wiele. W momencie zagrożenia należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadomić odpowiednie służby. Podobnie, gdy jest się świadkiem przemocy w rodzinie.

Możliwości uzyskania pomocy ze strony służb jest sporo, Komenda Miejska Policji w Zabrzu przypomina o kilku:

  • Numer alarmowy 112 obsługiwany przez operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego
  • Aplikacja „Alarm 112” pozwala między innymi na zgłoszenie zdarzenia alarmowego jeśli nie można wykonać połączenia głosowego (Android i iOS)
  • Aplikacja „Moja Komenda” to dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych (Android i iOS)
  • Platforma „Policja E-usługi” na stronie Komendy Głównej Policji
  • Aplikacja „Twój Parasol” dla osób doświadczających przemocy w rodzinie lub będących jej świadkami (Android i iOS)
  • Policyjny telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie – 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30 i obsługiwany przez policjantów z Biura Prewencji KGP

czytaj więcej:

Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę

Nadużywał alkoholu, wszczynał awantury, znęcał się...

Komisariat II policji w Zabrzu

Kradł w sklepie szczoteczki i maszynki do golenia

Policja

81-letnia zabrzanka oszukana. Policja apeluje o ostrożność

Policja jpg

Policjanci szukają kierowcy, który doprowadził do kolizji

Policja rozbiła grupę handlującą podrobionymi perfumami

Sześć osób zatrzymanych za handel podrobionymi perfumami

Wnuczek1

Zabrzanka oszukana metodą na "wnuczka"

Zabrze4

To nie był mecz przyjaźni. I nie obyło się bez incydentów