Policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie ponad 20 samochodów w Rokitnicy

Policjanci zatrzymali mieszkańca Zabrza, który usłyszał zarzut popalenia 21 samochodów. 32-latek trafił do aresztu.

Fot. Policja Zabrze
Zabrze policja zatrzymała 32-latka

Przypomnijmy, że w Rokitnicy, w nocy z 21 na 22 listopada, doszło do masowego podpalenia aut. Strażacy tylko w ciągu jednej nocy interweniowali siedmiokrotnie. Pierwsze zgłoszenie o pożarze samochodu wpłynęło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej około godziny 2:29. Strażacy wówczas interweniowali przy ulicy Krakowskiej. Potem do podpaleń doszło na ulicach Roweckiego, Dulęby, Traktorzystów, Grzybowskiej, Nyskiej, Krakowskiej. Szkody zostały wycenione na ponad pół miliona złotych.

Do zatrzymania 32-letniego podejrzanego o podpalenia samochodów doszło w środę, 14 grudnia, rano. Mężczyznę wytypowano podczas śledztwa prowadzonego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. – Czynności operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze potwierdziły podejrzenia policjantów, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie mężczyzny i przedstawienie mu zarzutów – informuje zabrzańska komenda.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia 21 samochodów „o łącznej wartości nie mniejszej niż pół miliona złotych”. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia. – Policjanci sprawdzają w dalszym ciągu, czy zatrzymany mężczyzna ma związek z innymi podpaleniami, do których dochodziło w Zabrzu i w innych miastach naszego regionu. Na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące – dodają zabrzańscy policjanci.

Podpalenia aut w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Masowe podpalenia aut w Zabrzu. Straty oszacowano na ponad pół miliona złotych

Autor: Martyna Urban

22/11/2022